Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant dębickiego ruchu drogowego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zdecydowana reakcja policjanta uniemożliwiła 44-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania przed sądem.

Wczoraj po południu, na jednej z ulic w Dębicy, policjant ruchu drogowego, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do pojazdu, usiadł za kierownicą i odjechał. Funkcjonariusz postanowił udaremnić mu dalszą jazdę, pojechał za nim i zatrzymał go, a o całej sytuacji powiadomił dyżurnego dębickiej komendy policji. Na miejsce dojechał policyjny patrol, który został poinformowany o całej sytuacji.

44-latek był zaskoczony przyczyną zatrzymania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Dębicy, posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a powodem utraty uprawnień było kierowanie pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na zgłoszenie, potwierdzili przypuszczenia funkcjonariusza. 44-latek był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila.

Mężczyznę, za popełnione przestępstwo czekają surowe konsekwencje. O jego losie zadecyduje teraz sąd.
Kolejny policjant udowodnił, że funkcjonariuszem jest się całą dobę, niezależnie czy jest w służbie, czy w czasie wolnym.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.