Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy realizuje projekt Edukonomia

KIM JESTEŚMY?
Jesteśmy grupą uczniów uczęszczających do tworzymy projekt EDUKONOMIA w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Głównym celem naszego projektu jest edukacja młodych osób w zakresie ekonomii. Przez praktyczne przekazywanie wiedzy poszerzamy ich świadomość oraz przygotowujemy do stawiania czoła wyzwaniom dorosłego życia.

PROBLEM SPOŁECZNY:
Według ,,Badania świadomości i wiedzy ekonomicznej Polaków” zrealizowanego na zlecenie Narodowego Banku Polskiego przez konsorcjum IBC Group Oraz Centrum Badań Marketingowych INDICATOR techniką CAPI oraz metodami zdalnymi w czasie epidemii, na reprezentatywnej próbie N=2001 mieszkańców Polski wieku 15+, 2020 r.
Najniższy poziom wiedzy ekonomicznej można zauważyć w grupie osób poniżej 24 roku życia oraz powyżej 55 roku życia. Zamierzamy dołożyć cegiełkę do tego, aby statystyki uległy zmianie.

REALIZACJA DZIAŁAŃ:
Za pomocą social mediów dzielimy się naszym doświadczeniem z innymi. Oprócz tego prezentowaliśmy nasz projekt na Dniach Otwartych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Opowiadaliśmy kim jesteśmy, co robimy i co można się dowiedzieć z naszych działań. Dla ósmoklasistów przygotowaliśmy krótki quiz o ekonomii. Mieliśmy też własne stoisko, przy którym ósmoklasiści mieli możliwość dowiedzieć się więcej o EDUKONOMII.

REE 2024:
Mamy przyjemność poinformować, że nasza inicjatywa została doceniona przez REE 2024 (Rok Edukacji Ekonomicznej), który jest wspólną inicjatywą sześciu największych organizacji realizujących działalność edukacyjną w zakresie ekonomii.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:
Ze względu na format naszego projektu najważniejszy jest dla nas zasięg na naszych social mediach. Liczy się każde wyświetlenie!

Facebook: https://www.facebook.com/edukonomia

Instagram: https://www.instagram.com/edukonomia/

TikTok: https://www.tiktok.com/@edukonomia

PARTNERZY:
Do rozwoju naszego projektu przyczyniają się partnerzy:
Cheeloo J. Turczyn i Wspólnicy Spółka Jawna
ZET Drukarnia Cyfrowa
Czysta Chata Magdalena Orkisz
www.ziemiadebicka.pl
Samorząd ZSE

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.