Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W 1999 roku zdawali maturę w „KWIATKU”.

Sobotnie kwietniowe popołudnie, Sala „Lustrzana” w Hotelu Lord, przed budynkiem gwar i zamieszanie. Z pozoru obcy sobie ludzie, tak naprawdę bardzo bliscy. Wspólny mianownik to rok 1999, wyjątkowy czas i miejsce: maj – egzamin dojrzałości, Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.

Trudno uwierzyć, że minęło już 25 lat od momentu, kiedy opuścili szkolne mury i wyruszyli w wielki świat, realizując swoje młodzieńcze plany i marzenia. Ponad 50 osób z dwóch klas Liceum Ogólnokształcącego oraz jednej klasy Technikum Elektronicznego świętowało zdany przed laty egzamin. Absolwenci przybyli na spotkanie z różnych stron świata: USA, Norwegii, Szwecji czy Niemiec, byli także przedstawiciele różnych zakątków Polski: Wrocławia, Gliwic, Prudnika, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Rzeszowa, no i rodzimej Dębicy.

Maturzyści, rocznik 1999 – 25 lat później. Fot. Tomasz Solecki

Nauczyciel nigdy nie zostawia swojej klasy bez opieki, dlatego na uroczystości pojawili się pedagodzy, którzy w 1999 roku z pasją i zaangażowaniem przygotowali swoich uczniów do matury. Oczywiście wśród gości byli również nadal pracujący nauczyciele, którzy uczą juź dzieci swoich dawnych Abiturientów. Pomysł spotkania  narodził się 5 lat temu w tym samym miejscu, kiedy to pierwszy raz zobaczyliśmy się po maturze – i tak, po kolejnych 5 latach ziścił się nasz plan. 

Spotkanie rozpoczęło się od zdjęć klasowych, które zostały przekazane uczestnikom jeszcze tego samego wieczoru. Po kolacji rozpoczęły się rozmowy, wspomnienia, oglądanie starych fotografii, którym towarzyszyły częste salwy śmiechu. Miłośnicy tańca mogli poszaleć na parkiecie. Następne spotkanie będzie huczne, ponieważ jubileuszowe! Trudno uwierzyć, że wówczas będziemy świętować 30 – lecie zdania matury. Opuszczając lokal, mieliśmy wrażenie, że właśnie kończy się nasz bal studniówkowy, a my za 100-dni piszemy maturę…

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.