18 lat temu oddano do użytku Ratusz w Dębicy

To była sztandarowa inwestycja burmistrza Edwarda Brzostowskiego. Nowa siedziba Urzędu Miejskiego w Dębicy przy dzisiejszej ul. Ratuszowej 2 (wówczas określana jako zlokalizowana przy ul. Kościuszki) została oddana do użytku w maju 2006 roku. Budowa obiektu trwała zaledwie siedem miesięcy.Przetarg na realizację tej inwestycji ogłoszono w październiku 2005 roku. Termin jej zakończenia został ustalony na 12 maja 2006. Do nowej siedziby o o łącznej powierzchni 3590 m2 Urząd Miejski przeniósł się z dotychczasowego budynku dawnego hotelu „Lipsk” przy ul. Parkowej 28 w którym obecnie mieści się Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Dwa ratusze, które istniały w Dębicy przed I i II wojną światowa zostały zniszczone podczas działań wojennych. Po II wojnie aż do 2006 roku miasto nie posiadało Ratusza.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.