Pijany 40-letni rowerzysta dostał 2500 złotych mandatu

Policjanci dębickiej drogówki, w Brzeźnicy, zatrzymali pijanego rowerzystę. 40-latek kierował jednośladem mając ponad promil alkoholu w swoim organizmie. Za naruszenie przepisów w ruchu drogowym, rowerzysta został ukarany wysokim mandatem.

Poruszając się rowerem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby bezpiecznie dojechać jednośladem do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg oraz ścieżek rowerowych. Jazda jednośladem, to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. W sobotę przed północą, policjanci ruchu drogowego, patrolujący miejscowość Brzeźnica, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. 40-letni mieszkaniec Brzeźnicy był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.