Pilzno. Oliwia Podraza laureatem ogólnopolskiego konkursu

Oliwia Podraza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spotkania ze Sztuką” zorganizowanego przez Fundację PGE. Fundacja PGE wraz z jury wyłoniła w konkursie 90 prac plastycznych, które zostały nagrodzone m.in. wycieczką do wybranego muzeum dla całej klasy na lekcją muzealną.

– W Muzeum Narodowym w Krakowie czekało nas miłe powitanie. W drzwiach do zwiedzanej przez nas galerii przywitał nas na honorowym miejscu rysunek Oliwki. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w pt. „Twoim okiem, czyli co Ty sobie myślisz o sztuce XX i XXI wieku”. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżyła młodzieży twórczość m.in. ekspresjonistów, formistów, kolorystów, artystów awangardowych, dzieła z socrealizmu, surrealizmu, ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Uczniowie analizowali także w grupach wybrane przez siebie dzieła i ta forma pracy była dla wszystkich niezwykle atrakcyjna – relacjonuje Anna Wnęk, nauczyciel PSP w Łękach Górnych.

Druga część wycieczki miała zupełnie inny charakter, jednak okazała się równie atrakcyjna. W ramach zajęć „Przedsiębiorczość na Trampach”, uczniowie mieli możliwość zagrania w innowacyjną grę z elementami nauki podstaw przedsiębiorczości, dzięki której uczyli się: odpowiednio planować rozsądnie zarządzać budżetem, kreatywnie wykorzystywać szanse i zagrożenia.

Zadaniem uczniów było wcielenie się we właściciela parku trampolin, który jeszcze nie istnieje – dopiero powstaje. Rozgrywka opierała się na zbudowaniu parku trampolin, odpowiednim obchodzeniu się z budżetem, planowaniu i podejmowanych działań. W trakcie dwugodzinnej gry uczniowie podzieleni na grupy nie tylko wykonywali zadania, ale również aktywnie spędzili czas na terenie parku trampolin, korzystając z bogatej oferty sprzętowej.
Źródło: Gmina Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.