Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością – dyżur telefoniczny ZUS

17 maja (piątek) odbędzie się dyżur telefoniczny, podczas którego eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą odpowiadać na pytania dotyczące świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością.

Od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie przepisy, które wprowadzają świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. Będzie je przyznawać i wypłacać Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aby osoba z niepełnosprawnością mogła otrzymać to świadczenie, powinna najpierw uzyskać od wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności decyzję o ustaleniu poziomu potrzeby wsparcia – przypomina Wojciech Dyląg – regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:

·       komu przysługuje świadczenie,

·       jak uzyskać świadczenie wspierające,

·       kiedy będzie można złożyć wniosek o świadczenie wspierające do ZUS,

·       jaka będzie wysokość świadczenia wspierającego,

·      jak złożyć wniosek do ZUS.

Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania 17 maja (piątek) w godz. od 9:00 do 10:30, pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.