XVI-wieczne wydanie Biblii w języku polskim, ręcznie haftowane ornaty, konfesjonał, suknia ślubna, kołyska, figury Chrystusa Frasobliwego, relikwiarz, malowidła zdobiące domy dębiczan przed wieloma laty, zdjęcia, dokumenty, naczynia liturgiczne, stroje ludowe, Matka Boża Zawadzka w drewnianych sukniach i wiele innych przedmiotów codziennego użytku można już zobaczyć na otwartej 13 października w Muzeum Regionalnym w Dębicy wystawie „Na fundamentach wiary. Kościół katolicki na ziemi dębickiej na przestrzeni wieków”
W trzech salach wystawienniczych zlokalizowanych na pierwszym piętrze muzeum zaprezentowanych zostało kilkaset eksponatów wśród których znalazły się m.in. zarówno przedmioty liturgiczne, ornaty, kielichy, habity jak i przedmioty codziennego użytku związane z kultem jak książeczki do modlenia malowidłą świętych, czy przedmioty towarzyszące ludziom w codziennym funkcjonowaniu jak np. kołyska, łóżko, podczas uroczystych chwil w ich życiu jak suknia ślubna.
Większość z zaprezentowanych na tej wystawie przedmiotów na co dzień jest przechowywanych w parafiach i zgromadzeniach zakonnych, ale na tą wyjątkową wystawę na pół roku zostały one wypożyczone Muzeum Regionalnemu w Dębicy. Wystawa składa się z trzech części: I życie parafialne, II życie zakonne, III domowe pamiątki dębiczan.
Bardzo wiele z tych pamiątek użyczonych przez dębickie i znajdujące się na terenie powiatu dębickiego parafie na tę właśnie wystawę piękną ekspozycję zyskały dzięki specjalnie na tę wystawę stworzonym szklanym gablotom, których fundatorem jest Edward Brzostowski.
W uroczystym otwarciu wystawy, którą będzie można oglądać do końca marca 2017 roku obok władz miejskich i powiatowych , dębickiego duchowieństwa i mieszkańców Dębicy uczestniczył biskup pomocniczy Leszek Leszkiewicz.