Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Jak dbać o włosy? Kilka porad, których warto wysłuchać

Wiele czynników ma wpływ na stan naszych włosów. Dieta, pielęgnacja, aktywność, to, co dziedziczymy…. Tak, trochę tego jest. Szczególnie ten ostatni element martwi. Całe szczęście w obecnych czasach mamy szeroki dostęp do wiedzy, a także świetnych lekarzy-specjalistów, którzy służą dobrą radą. W zasadzie od tego można zacząć. Jeśli martwisz się stanem swoich włosów, to udaj się do dermatologa. Bywa, że przyczyna leży głębiej niż myślimy, a tylko konsultacja ze specjalistą może nas odpowiednio pokierować. To jednak nie sprawia, że nie powinnyśmy się wywiadywać z innych źródeł. Istnieją pewne reguły gry i warto je poznać, aby przede wszystkim widzieć, jak sobie i swoim włosom nie zaszkodzić.

Nadmierne zimno szkodzi włosom tak samo, jak nadmierne ciepło
Zacząć warto od profilaktyki. Nie tylko bowiem dieta czy szampony wpływają na kondycję włosa, ale także warunki atmosferyczne. Zimą warto chronić włosy przed silnym mrozem. W tym celu możemy po prostu zakładać czapkę, z tym że tutaj lepiej zwróć uwagę na to, aby była wykonana z dzianiny. Jako że wiele z nas korzysta z suszarek w codziennej pielęgnacji, warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Bezustanne ich stosowanie nie jest zbyt korzystne. Więc jeśli nie musisz szybko wychodzić, niech włosy wyschną samoistnie. Jeśli jednak częściej jest inaczej, to pamiętaj, żeby nie zaczynać suszenia od najwyższej temperatury, nie trzymać suszarki w jednym miejscu i pilnować, by była ona w odległości co najmniej 20 centymetrów od głowy.

Olejowanie skutecznie ochroni Twoje włosy przed zewnętrznymi czynnikami
Przedtem wspomniałam o zimie, ale teraz czas na lato. Działanie promieni UV również wpływa na stan włosów. W tym celu warto zadbać o odpowiednią ochronę przed codziennymi warunkami. Mowa tu o dobrych olejkach. Pozwalają one nie tylko na zamknięcie łusek włosów, ale także na zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, odżywienie i wiele więcej. Olejowanie jest dobre praktycznie dla każdego typu włosów. Co ciekawe, można wykonywać ten proces na dwa sposoby. Przy aplikowaniu olejku na sucho najlepiej nanosić go wieczorem, a rano myć włosy. Dzięki temu unikniemy przetłuszczania się. Na mokro wygląda tak, że najpierw myjemy, a dopiero później nakładamy olejek. Przy drugim wariancie warto wiedzieć, że nawet zaaplikowanie go na końcówki wystarczy, a przy okazji unikniemy efektu tłustych włosów. A co do samych olejów, warto stawiać na naturę. Świetny wybór znajdziesz na stronie https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/pielegnacja-ciala/wlosy/. Sklep DEVA Harmony stawia na zgodność z naturą i stosuje się do ajurwedyjskich zaleceń, dzięki czemu masz pewność najwyższej jakości.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.