Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Miasto Dębica podpisało umowę o współpracy z chorwackim miastem Biograd na Moru

List intencyjny o współpracy podpisali Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy i Ivan Knez burmistrz miasta Biograd na Moru. Samorządy chcą wspólnie działać na płaszczyźnie gospodarczej, kulturalnej, edukacyjnej, pomocy społecznej i turystycznej.

Burmistrzowie miast chcą łączyć siły, bo są przekonani, że kontakty i współpraca międzynarodowa zapewnia doskonałe możliwości promocji i wymiany dobrych praktyk oraz doświadczeń pomiędzy miastami. List intencyjny jest pierwszym krokiem, aby w przyszłości ustanowić formalne relacje partnerskie, które zostaną zatwierdzone przez odpowiednie organy władz lokalnych obydwu miast.

– Chcemy, aby współpraca oparta na partnerstwie polegała na wymianie doświadczeń w ramach zarządzania miastami, związanych z edukacją, kulturą promocją gospodarczą i biznesową. Niewątpliwie to partnerstwo przyniesie również wiele korzyści mieszkańcom obydwu miast i stanie się bodźcem do rozwoju społeczno-ekonomicznego, kulturalnego i edukacyjnego – informuje Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.   

– Chcemy razem na te wszystkie działania występować o dofinansowanie z Brukseli. Skorzystać z wszystkich możliwych Funduszy Europejskich. Chcę również podkreślić, że ta współpraca nie rozpoczyna się dzisiaj. Wystartowaliśmy w 2017 roku kiedy burmistrz Dębicy  był w Biogradzie, a nas oldboje  piłkarcy brali 3 razy udział w turnieju futsalu w Dębicy – dodaje Ivan Knez burmistrz Biogradu na Moru.

Delegacja miasta Biograd na Moru  z władzami Dębicy, po podpisaniu listu intencyjnego w ratuszu udały się m.in. do Domu Seniora, Środowiskowego Domu Samopomocy i firmy Darco.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.