Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Miasto Rozkwita w Przyrodzie” . „Zielona Dębica” wraca do tradycji sprzed lat

Nowe Stowarzyszenie „Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica” które powstało na początku bieżącego roku właśnie wystąpiło z pierwszą inicjatywą. Powraca inicjatywa organizacji konkursu dla mieszkańców Dębicy na najpiękniejszy ogród i balkon. Konkurs ten przez szereg lat cieszył się ogromnym zainteresowaniem dębiczan.

„Przez szereg lat Gmina Miasta Dębica ogłaszała co roku Konkurs „Dębica w kwiatach”. Były kategorie: ogrody, ogródki przydomowe, balkony, tarasy. Zawsze było duże zainteresowanie i ogromna konkurencja. Komisja miała często nie lada problem, żeby każdego ocenić sprawiedliwie, docenić parę i pomysłowość. Każdy ogród, każdy balkon zachwycał nas. To był czas zaglądania do ukochanych, wypieszczonych zielonych zakątków. Trochę tak, jakby nam uchylali drzwi do swojego królestwa. Widać było ile serca wkładali uczestnicy w swoją pracę. Jedne ogrody były bardzo kolorowe, urządzone z przepychem i starannie wypielęgnowane. Inne stonowane, mniej kolorów, więcej zieleni, jakby przeznaczone do spokojnego kontemplowania piękna natury. Były nagrody, dyplomy, gratulacje. Ostatnie w 2010 roku” – mówi Danuta Malczak, pomysłodawczyni Projektu Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica. Inspektor Nadzoru Prac w Terenach Zieleni, absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie, była pracownica Zieleni Miejskiej Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Jak informują na swojej stronie internetowej członkowie Stowarzyszenia teraz Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica powraca do tej tradycji i organizuje konkurs „Miasto Rozkwita w Przyrodzie”.

„Pokażcie na co Was stać. Niech się zgłasza jak najwięcej mieszkańców. Amatorzy, profesjonaliści, pasjonaci, miłośnicy przyrody. Czekajcie na ogłoszenie Konkursu. Na warunki uczestnictwa i nagrody” – zachęcają członkowie Stowarzyszenia.

„Partnerstwo Dla Zrównoważonego Rozwoju Zielone Miasto Dębica” powstało jak informują jego członkowie z porozumienia niewielkiej grupy mieszkańców, których łączy przywiązanie do swojego miejsca na ziemi, miłość do przyrody i chęć poprawy warunków życia i wizerunku naszego miasta.

„Cała siła tkwi w ludziach, którzy z entuzjazmem podeszli do tego projektu, są gotowi do współdziałania, do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy wnosi tu swoje pomysły i rozwiązania i pracę na rzecz wspólnego dobra” – mówi Małgorzata Kędzior, która w Stowarzyszeniu jest koordynatorem zadania: Międzypokoleniowa Aktywność w Plenerze

Cały projekt „Zielonej Dębicy”, którego celem jest m.in. oprawa jakości życia mieszkańców oraz ograniczenie zmian klimatycznych, aktywizacja mieszkańców, promocja Miasta i poprawa jego wizerunku został podzielony na osiem zadań projektowych :1. Miasto rozkwita w przyrodzie,2.
Bylinowe ogrody integracji społecznej, 3.Zielona infrastruktura,4.Międzypokoleniowa aktywność w plenerze,5. Akcja edukacja ekologiczna, 6. Współpraca międzysektorowa i z miastami partnerskimi,7. Budżet i finanse,8. Strona internetowa i media społecznościowe.

Do realizacji poszczególnych zadań powołani zostali koordynatorzy, którzy najczęściej sami wybierali sobie temat, który jest im najbliższy.

W realizację projektu na obecną chwilę włączyli się: Danuta Malczak, Małgorzata Kędzior, Agnieszka Solecka, Kinga Zielińska-Madej, Jacek Borowiec, Piotr Michoń, Kazimierz Sak, Tomasz Solecki, Zdzisław Worek.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.