Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tragiczna śmierć 39-letniej psycholog w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zaatakował ją tymczasowo aresztowany mężczyzna.

Fot. Zakład Karny w Rzeszowie

Do tragicznego wydarzenia doszło wczoraj w rzeszowskim zakładzie karnym. 39-letnią psycholog zaatakował więzień przebywający w areszcie tymczasowym. Mężczyzna zadał kobiecie kilka ran w okolicę szyi. Niestety nie udało się jej uratować.

Wydarzenie miało miejsce podczas rutynowej konsultacji z aresztowanym w osobnym pomieszczeniu. Mężczyzna zaatakował kobietę nożyczkami. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. Wczoraj o jej śmierci w specjalnym komunikacie poinformowała Służba Więzienna. Kobieta zajmowała tam stanowisko starszego psychologa.

„To ogromna tragedia i strata dla rodziny, a także dla Służby Więziennej, która straciła oddaną służbie koleżankę i sumienną funkcjonariuszkę. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z najbliższymi zmarłej. Nie ma słów, by opisać żal, jaki czujemy w tej chwili. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia składa Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wraz z funkcjonariuszami i pracownikami formacji” – informuje Zakład Karny w Rzeszowie na swojej stronie internetowej.

„Zginęła w czasie służby z ręki kryminalisty. Każdego dnia jako psycholog usiłowała więźniom pomagać. Rodzina została otoczona opieką. Wyrazy głębokiego współczucia bliskim. Cześć Jej pamięci!” – napisał na swoim Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział powołanie specjalnej komisji, której zadaniem będzie wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej tragedii.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.