Previous
Next

Region. Młody kierowca BMW stracił prawo jazdy po dwóch dniach od jego wydania!

Policjanci grupy „speed” zakopiańskiej drogówki zatrzymali młodego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Po dwóch dniach od jego wydania 18-letni kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

7 września br. policjanci grupy „speed” zakopiańskiej drogówki na DK-49 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 56 km/h. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec naszego powiatu. Młody kierowca jechał przez miejscowość Groń z prędkością 106 km/h. Kierowca już stracił prawo jazdy na trzy miesiące, zanim zdążył odebrać blankiet prawa jazdy z Wydziału Komunikacji. Ponadto 18-latek kierował samochodem nie stosując się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia otrzymał 18 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 złotych. 

Przypominamy!
Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h powoduje nałożenie na kierowcę mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

Oficer Prasowy KPP w Zakopanem
asp.sztab. Roman Wieczorek
zdj. #policjazakopane

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.