Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

W Żyrakowie odbędzie się II tura

W niedzielnych wyborach żadna z kandydująych osób nie zdobyła wystarczającej większości głosów aby zwycieżyć w wyborach na wójta gminy Żyraków. Urzędujący włodarz gminy Marek Rączka uzyskał 2803 głosy – (43,71%), Robert Moskal 1923 głosy – (29,99%), a Elżbieta Drąg 1686 głosów – (26,29%). Za dwa tygodnie odbędzie się II tura w której zmierzą się Marek Rączka i Robert Kołodziej.

Obaj kandydaci mobilizują obecnie swoich zwolenników i zabiegają o poparcie osób mogących pomóc im zwyciężyć. Robert Moskal prosił o poparcie Krzyszofa Tylca, który kandydował pięć lat temu na funkcję wójta gminy, który wówczas uzyskał znakomity wynik, a od zwycięstwa dzieliło go mniej niż dwieście głosów.
-Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji co do poparcia kogokolwiek – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Krzysztof Tylec. Czas pokaże co się wydarzy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.