Uwaga! Znów widziano niedźwiedzia! Leśnicy apelują o ostrożność!

Niedźwiedź, którego kilka dni widziano w Borowej (gm. Czarna) pojawił się w lasach w rejonie Przecławia. Miś wykąpał się w leśnym stawie i poszedł dalej. Leśniczy apelują o ostrożność podczas wycieczek na tereny w okolicach Łączek Brzeskich i Przecławia.

Po raz pierwszy niedźwiedź pojawił się w gminie Skrzyszów o rejonie miejscowości Łękawica. Pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj. Nazajutrz pojawił się w powiecie dębickim w Borowej. Misia biegnącego po ulicy nagrały kamery monitornigu. Jego wizyta odbił się głośnym echem w mediach , bo było to pierwsze udokumentowane pojawienie się niedźwiedzia w tym rejonie od wielu lat.

Tropy niedźwiedzia sfotografowane w rejonie Przecławia. fot. M. Gawor/ Nadleśnictwo Tuszyma

Wszystko wskazuje na to, że miś powędrował dalej na północ i dotarł w rejon Przecławia.
„W niedzielne popołudnie Nadleśnictwo Tuszyma otrzymało informację o napotkaniu tropów i śladów niedźwiedzia na jednej z dróg w Leśnictwie Przecław. Od razu na miejscu pojawiły się służby terenowe, które sfotografowały znalezisko. Zwierzę udało się w kierunku zbiornika wodnego, gdzie zażyło kąpieli. Wszystkich odwiedzających lasy Nadleśnictwa Tuszyma prosimy o uważność.” – informuje Nadleśnictwo Tuszyma.

fot. M. Gawor/ Nadleśnictwo Tuszyma

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.