Festiwal Kwiatów i Jarmarki na dębickim Rynku

Dębiczanie licznie wzięli udział w drugiej odsłonie tegorocznych Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci”. Wydarzenie było połączone z Festiwalem Kwiatów.

W sobotę, 8 czerwca od samego rana na dębickim Rynku królowały stoiska ze swojskim pieczywem, produktami z mleka owczego i koziego, a także miodem i ziołami. Coś dla siebie znaleźli także koneserzy antyków. Znaleźć można było monety, książki, zegary, kartki pocztowe, porcelanę i ręcznie wykonaną biżuterię z naturalnych kamieni oraz drewniane zabawki.

Jarmarki tym razem były połączone z drugim Festiwalem Kwiatów. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Zielona Dębica postarali się o moc atrakcji dla wszystkich przybyłych na dębicki Rynek.

Były więc prelekcje o kwiatach jadalnych, naturoterapeutii, roli adaptogenów w naszym życiu oraz roli motyli. Dla chętnych zorganizowano warsztaty garncarskie, florystyczne oraz plecenia wianków. Nie zabrakło również licznych konkursów z kwietnymi nagrodami oraz kolorowych występów najmłodszych dębiczan. Dzieci chętnie korzystały z darmowych dmuchańców i waty cukrowej.

Festiwal Kwiatów został zorganizowany przy finansowym wsparciu Miasta Dębica.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.