
Klecie na starych fotografiach
W albumie jest już blisko 280 fotografii i z każdym dniem pojawiają się następne. Na nich mieszkańcy wsi Klecie w gminie Brzostek, w powiecie dębickim – w domu, obejściu, na

W albumie jest już blisko 280 fotografii i z każdym dniem pojawiają się następne. Na nich mieszkańcy wsi Klecie w gminie Brzostek, w powiecie dębickim – w domu, obejściu, na

Data publikacji: 14.03.2026godzina. 13.30autor: Krzysztof Czuchra Dębica, zupełnie inna niż ta dzisiejsza na fotografiach pochodzących z archiwum fotograficznego m.in. dębickiego „Mechanika”. W oryginale zdjęcia są czarno-białe, co niewątpliwie oddaje klimat

Dziś w miejscu pustej przestrzeni między starymi kamienicami widocznej na powyższym zdjęciu stoi bardzo znany budynek. W 1967 roku przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych podjęli decyzję i rozpoczęli budowę w tym

Miał prawdopodobnie czerwony kolor i na pewno co jest widoczne na zdjęciu napis „MKS Dębica” z herbem miasta. Na zaprezentowanej fotografii mknie gdzieś ulicami miasta. Ktoś pamięta takie autobusy w

To ujęcie miasta mimo upływu blisko 50 lat nie zmieniło się zasadniczo. Kamienice podobne do dzisiejszych tylko szyldy sklepów pokazują, że to zdjęcia sprzed wielu lat. Słynna kawiarnia „Bajka” z
Najprawdopodobniej zostało wykonane w okresie międzywojennym. Trudno powiedzieć czy bliżej zakończenia I wojny światowej czy wybuchu wojny w 1939 roku. Ktoś rozpoznaje co to za miejsce i jakie budynki znajdują
Zdjęcie pochodzi z przedwojennego „Przeglądu Samorządowego” z 1939 r. i dotyczy dębickich inwestycji COP. Przesłał nam je Pan Wojciech z prośbą o identyfikację budynku znajdującego się na fotografii. Z opisu w
Mało kto o tym wie lub pamięta, ale niegdyś w latach 1879–1890 Kawęczyn był miastem i w roku 1880 roku liczył 1264 mieszkańców. Po utracie statusu miasteczka w 1890 roku stał się
Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Jawora prezentujemy dziś Państwu dwie fotografie tego samego miejsca w Dębicy z różnych okresów. Pierwsze pochodzi jak napisał Pan Sebastian z okresu „nieboszczki Partii”, natomiast drugie
Dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbył się wernisaż wystawy „Jawą się stanie co pradziad śnił… Dębiczan wędrówka ku Niepodległej”. Na ekspozycji w kilku salach wystawienniczych można obejrzeć m.in. fotografie z
Zdjęcie zostało zrobione ponad 40 lat temu. Ujęcie miasta jakby znajome. Kto wie co się tam wówczas budowało i jaką ulicę przedstawia fotografia. Zdjęcie z Archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pana
Dzisiaj prezentujemy kolejne zdjęcie udostępnione nam przez Pana Krzysztofa Wajslera. Ktoś wie gdzie zostało wykonane to zdjęcie i w jakim okresie zostały wzniesione te budynki ?
Ten dom ze zdjęcia obok klasztoru przy ul. Krakowskiej kojarzy z pewnością nie jeden mieszkaniec Dębicy. Dzisiaj po nim nie ma już śladu, a w jego miejscu jest parking na
Zdjęcie pochodzi sprzed 55 lat. Jest rok 1963. Na fotografii widać bożnicę, jeszcze z charakterystycznym ogrodzeniem, a obok bożnicy na pierwszym planie znajduje się biały, parterowy budynek. Czy ktoś wie

W albumie jest już blisko 280 fotografii i z każdym dniem pojawiają się następne. Na nich mieszkańcy wsi Klecie w gminie Brzostek, w powiecie dębickim – w domu, obejściu, na

Data publikacji: 14.03.2026godzina. 13.30autor: Krzysztof Czuchra Dębica, zupełnie inna niż ta dzisiejsza na fotografiach pochodzących z archiwum fotograficznego m.in. dębickiego „Mechanika”. W oryginale zdjęcia są czarno-białe, co niewątpliwie oddaje klimat

Dziś w miejscu pustej przestrzeni między starymi kamienicami widocznej na powyższym zdjęciu stoi bardzo znany budynek. W 1967 roku przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych podjęli decyzję i rozpoczęli budowę w tym

Miał prawdopodobnie czerwony kolor i na pewno co jest widoczne na zdjęciu napis „MKS Dębica” z herbem miasta. Na zaprezentowanej fotografii mknie gdzieś ulicami miasta. Ktoś pamięta takie autobusy w

To ujęcie miasta mimo upływu blisko 50 lat nie zmieniło się zasadniczo. Kamienice podobne do dzisiejszych tylko szyldy sklepów pokazują, że to zdjęcia sprzed wielu lat. Słynna kawiarnia „Bajka” z
Najprawdopodobniej zostało wykonane w okresie międzywojennym. Trudno powiedzieć czy bliżej zakończenia I wojny światowej czy wybuchu wojny w 1939 roku. Ktoś rozpoznaje co to za miejsce i jakie budynki znajdują
Zdjęcie pochodzi z przedwojennego „Przeglądu Samorządowego” z 1939 r. i dotyczy dębickich inwestycji COP. Przesłał nam je Pan Wojciech z prośbą o identyfikację budynku znajdującego się na fotografii. Z opisu w
Mało kto o tym wie lub pamięta, ale niegdyś w latach 1879–1890 Kawęczyn był miastem i w roku 1880 roku liczył 1264 mieszkańców. Po utracie statusu miasteczka w 1890 roku stał się
Dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Jawora prezentujemy dziś Państwu dwie fotografie tego samego miejsca w Dębicy z różnych okresów. Pierwsze pochodzi jak napisał Pan Sebastian z okresu „nieboszczki Partii”, natomiast drugie
Dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbył się wernisaż wystawy „Jawą się stanie co pradziad śnił… Dębiczan wędrówka ku Niepodległej”. Na ekspozycji w kilku salach wystawienniczych można obejrzeć m.in. fotografie z
Zdjęcie zostało zrobione ponad 40 lat temu. Ujęcie miasta jakby znajome. Kto wie co się tam wówczas budowało i jaką ulicę przedstawia fotografia. Zdjęcie z Archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pana
Dzisiaj prezentujemy kolejne zdjęcie udostępnione nam przez Pana Krzysztofa Wajslera. Ktoś wie gdzie zostało wykonane to zdjęcie i w jakim okresie zostały wzniesione te budynki ?
Ten dom ze zdjęcia obok klasztoru przy ul. Krakowskiej kojarzy z pewnością nie jeden mieszkaniec Dębicy. Dzisiaj po nim nie ma już śladu, a w jego miejscu jest parking na
Zdjęcie pochodzi sprzed 55 lat. Jest rok 1963. Na fotografii widać bożnicę, jeszcze z charakterystycznym ogrodzeniem, a obok bożnicy na pierwszym planie znajduje się biały, parterowy budynek. Czy ktoś wie
Projekt i realizacja: Piotr Czuchra