Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Domy których już nie ma. Dom przy klasztorze. Ulica Krakowska sprzed 50 lat …

Ten dom ze zdjęcia obok klasztoru przy ul. Krakowskiej kojarzy z pewnością nie jeden mieszkaniec Dębicy. Dzisiaj po nim nie ma już śladu, a w jego miejscu jest parking na którym parkują swoje samochody m.in. mieszkańcy udający się na msze święte w klasztorze lub kościele pw. Ducha Świętego.

Zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z początku lat 70 XX wieku. Przy ulicy Krakowskiej w tym czasie nie było jeszcze ani nowego kościoła pw. Ducha Świętego, który został zbudowany na początku lat 90 XX wieku, ani ronda im. ks. Leśniowskiego u zbiegu ulic : Krakowska, Chopina i Kraszewskiego, które powstało już na początku XXI wieku chyba około roku 2002.
Do kogo należał wspomniany, nieistniejący dom z niewielkim sadem przy ul. Krakowskiej ? Pamiętacie ?

Dyskusja na FB

Zdjęcie z Archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pana Pawła Miłosza.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.