Previous
Next
Previous
Next

Stare domy na Kawęczynie. Dębica z lat ’50 XX wieku

Budynek na dawnym Kawęczynie należące do prababci Pana Sebastiana Jawora

Mało kto o tym wie lub pamięta, ale niegdyś w latach 1879–1890 Kawęczyn był  miastem i w roku 1880 roku liczył 1264 mieszkańców. Po utracie statusu miasteczka w 1890 roku stał się gminą wiejską, która w 1927 roku została włączona do pobliskiej Dębicy.

Obecnie Kawęczyn stanowi część Osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza a na jego terenie znajdują się m.in. Firma Oponiarska Dębica, szpital powiatowy, dom pomocy społecznej,  czy  DKi K Kosmos oraz  klub sportowy „Wisłoka”.
Kiedyś było tu wiele domów podobnych do prezentowanych dziś na fotografiach. W zdecydowanej większości przeszły już do historii. 

Budynek na dawnym Kawęczynie. Lata 50 XX wieku

Dzisiaj prezentujemy fotografie przesłane do naszej redakcji przez Pana Sebastiana Jawora przedstawiające dom i zabudowania gospodarcze jego prababci.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.