Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Spotkanie wójtów i burmistrzów powiatu dębickiego w sprawie pomocy dla mieszkańców partnerskich gmin na Ukrainie

Dzisiaj (25 lutego) w Pilźnie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów gmin powiatu dębickiego. Tematem spotkania było wspólne ustalenie form pomocy dla mieszkańców gmin partnerskich w obwodzie Czernihowskim oraz rejonie Samborskim na Ukrainie.

„Po spotkaniu z wojewodą Podkarpackim Ewą Leniart i zapoznaniu się z sytuacją na granicy ustaliliśmy, że nie będziemy organizować żadnych zbiórek na terenach gmin mających partnerów na terenie obwodu Czernihowskiego do czasu, kiedy pojawią się od nich sygnały o takiej potrzebie. Będziemy natomiast przygotowywać się, aby sprawnie taką zbiórkę można było zorganizować.

Każda z gmin ma również zadbać o miejsca na przyjęcie mieszkańców z gmin partnerskich na wypadek, gdyby pojawiła się taka konieczność. Jesteśmy wszyscy w kontakcie ze służbami wojewody i na bieżąco analizujemy sytuację. Pozostajemy też w ciągłym kontakcie z naszymi przyjaciółmi na Ukrainie, którzy bohatersko stawiają opór agresorowi dając przykłady niesłychanego bohaterstwa. Jeśli tylko zgłoszą oni jakiekolwiek potrzeby natychmiast będziemy podejmować działania” – poinformował na swoim profilu na FB Wojciech Staniszewski, burmistrz Brzostka.

Fot. FB W. Staniszewski

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.