Previous
Next
Previous
Next

22 lata razem, Śnieżka po raz kolejny wsparła WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) Śnieżka tradycyjnie wsparła Fundację Jurka Owsiaka, by tym razem wspólnie walczyć o zdrowie płuc po pandemii. Spółka przekazała łącznie 80 tys. zł oraz gadżety na licytacje dla trzech sztabów.

W Śnieżce „wierzymy, że kolory mają znaczenie”, a na polskiej mapie działań społecznych to właśnie WOŚP wyróżnia się wyrazistością i skalą działania. Razem możemy więcej, dlatego co roku wspieramy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG w FFiL Śnieżka SA.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji WOŚP w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zorganizowano sztab o nazwie „Kwiatek”. Jego działanie już od 22 lat konsekwentnie wspiera Śnieżka, która w tym roku przekazała tam datek w wysokości 60 tys. zł. Dodatkowo spółka wsparła kwotą 20 tys. zł zbiórkę w gminie Dębica, a także przekazała trzy zestawy firmowych gadżetów na licytacje, których odbiorcami były sztaby w Dębicy, Ropczycach i gminie Żyraków.

Idea WOŚP jest nam bliska również z innego powodu. Od dwóch dekad jesteśmy blisko placówek medycznych, przeprowadzając ich renowacje w ramach naszego projektu „Świat w kolorach” – dodaje Aleksandra Małozięć.

Wsparcie WOŚP to niejedyna charytatywna działalność spółki. Śnieżka jest także inicjatorem programu o nazwie „Świat w kolorach”, który prowadzi Fundacja Śnieżka. Dzięki tej akcji oddziały szpitalne w różnych regionach Polski przeszły renowacje. Aktualnie priorytetem jest odnawianie oddziałów psychiatrycznych dla dzieci oraz innych oddziałów w lokalnych placówkach medycznych.

Powołana w 2005 r. Fundacja Śnieżka uczestniczy również w innych inicjatywach na rzecz społeczności, które koncentrują się na obszarach edukacji i troski o zdrowie. Realizowane przez organizację programy społeczne niosą konkretną pomoc, nie tylko na poziomie lokalnym, ale również w skali kraju.

„Tu wszystko gra OK!” – pod takim hasłem zagrał 32. Finał WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Płuca po pandemii”, jak nazwał cel tegorocznej zbiórki Jurek Owsiak, ustalono w konsultacjach z przedstawicielami szpitali. Z ostatniej analizy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że w 2021 r. COVID-19 odpowiadał za około 17 proc. zgonów w Polsce, natomiast choroby układu oddechowego to kolejne 5 proc. zgonów w tym okresie.

W ciągu poprzednich 31 Finałów WOŚP zebrał blisko 2 mld zł i zakupił 71,5 tys. urządzeń. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji udało się już zgromadzić 175 mln zł.

źródło: Śnieżka SA

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.