Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Lista nazwisk pomordowanych 2 lutego 1944 obok Cegielni

Mimo, iż od tamtych dni upłynęło już 80 lat wciąż nie jest znana pełna lista nazwisk osób zamordowanych obok Cegielni w Dębicy.  Poniżej prezentujemy imiona i nazwiska tych, których dane udało się ustalić. Do dzisiaj nie są znane nazwiska 24 Polaków zastrzelonych przy cegielni w Dębicy w 2 lutego 1944 roku.

1.    Babicz Jan
2.    Babicz Józef
3.    Babicz Józef
4.    Baran Józef
5.    Chojnicki Stanisław
6.    Depowski Józef
7.    Depowski Stanisław
8.    Król Józef
9.    Maciołek Kazimierz
10.  Matuszkiewicz Stanisław
11.  Paśko Stanisław
12.  Podjasek Jan
13.  Potrawa Andrzej
14.  Przywara Władysław
15.  Rachwał Władysław
16.  Stachnik Michał
17.  Sroka Władysław
18.  Szpara Stanisław
19.  Szydłowski Ludwik
20.  Woźny Andrzej
21.  Woźny Józef
22.  Żurek Józef
23.  Woźny Jan
24.  Woźny Franciszek
25.  Krzywonos Józef
26.  Nowakowski Feliks
27.  Czernik Stanisław
28.  Jagieło Jan – „Janik”
29.  Komor Tadeusz „Zośka”
30.  Wasilewski Władysław „Halny”

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.