Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Region. Rockowy Czwartek na Dni Gorlic 2024

Koncerty podczas tegorocznych Dni Gorlic zaczynamy mocnym uderzeniem – rockowym czwartkiem! W Parku Miejskim zagrają dla Was Armia, Ceti, Sacrament i Akallabeth! Pastujcie Martensy i startujemy o godzinie 17:00!

Rozkład jazdy:

  • 17:00 AKALLABETH
  • 18:00 SACRAMENT
  • 19:30 CETI
  • 21:00 ARMIA

ARMIA
Polski zespół grający od 1984 r. punk rock i hardcore z wpływami innych gatunków (rock gotycki, reggae, metal, rock symfoniczny, jazz-rock) z wokalistą Tomaszem Budzyńskim.

Wymieniany jako jeden z czołowych zespołów sceny niezależnej lat 80. XX w. Na początku lat 90., na fali popularności mocniejszych odmian rocka, odniósł sukces również na szerszej scenie muzycznej, zwłaszcza dzięki wydaniu płyty „Legenda”.

CETI
Zespół powstał 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka, wokalisty zespołu Turbo oraz Marii Wietrzykowskiej. Nazwa zespołu pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku CETI (ang. Communication with Extraterestrial Inteligence). 

Sacrament
Sacrament to gorlicka grupa heavy/thrash metalowa założona w 1988 roku. Po latach nieobecności na scenie, wznowiła działalność w zeszłym roku. Zespół wystąpi w składzie: Robert „Luis” Bugno (wokal), Sławomir „Klaus” Litwa (gitara solowa), Sebastian „Lonia” Smołkiewicz (perkusja), Piotr „Piszczel” Szkiluk (gitara basowa), Łukasz „Lukas” Liana (gitara rytmiczna).

Akallabeth
Powstaje w Gorlicach w 1993 roku. Przez 5 lat swojej działalności gra kilka koncertów, nagrywa dwa dema, prezentuje się w podziemnej prasie fan-zinowej. Początki działalności muzycznej kapeli związane są z surowym graniem black metalowym. W późniejszym czasie muzyka zespołu ewaluuje w stronę doom-dark metalu.

Źródło: UM Gorlice

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.