Podkarpacie będzie mieć czterech europarlamentarzystów

Po raz pierwszy w historii Podkarpacie będzie mieć aż czterech posłów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów zdobył Daniel Obajtek z KW PiS – 171 689, Elżbieta Łukacijewska z KKW KO – 115 324 głosy. Tomasz Buczek z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 51 754 głosy a Bogdan Rzońca z KW PiS – 46 096 głosów.

Zwycięzcą we wczorajszych wyborach na Podkarpaciu jest PiS który otrzymał 53,87 proc. poparcia Polaków. Koalicja Obywatelska uzyskała 23, 73 proc. Na Konfederację zagłosowało 15,23 proc. wyborców a Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni uzyskała tylko 4,71 proc. poparcia. Lewica otrzymała 2,07 proc, Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie – 1,16 proc. i Polexit – 0,24 proc.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.