Previous
Next
Previous
Next

Dębicki Park Przemysłowy

d-bicki-park-przemys-owySpecjalny budżet dla przedsiębiorców działających w Dębickim Parku Przemysłowym funkcjonującym na terenach odkupionych od zakładu WUCH-PZL Dębica planują uruchomić w niedługim czasie władze miejskie Dębicy. Celem tej inicjatywy jest wspieranie przez miasto Dębica przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie DPP oraz zachęcanie kolejnych firm do rozpoczęcia działalności na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego.
Na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego działa obecnie 27 firm zatrudniających ponad tysiąc osób. Są to firmy działające w branżach: metalowej (m.in. Darco , WUCH PZL Dębica, Zakład Narzędziowy PZL Dębica, VDS Construct, Weldon, Zakłady Mechaniczne Rufus, Ocynkownia Dębica, Pex-Pool Plus), chemicznej (m.in. Aksil, Inver Polska, Labo Farb) oraz gastronomicznej (Mateo, Kos) jak również usług i konsultingu ( Hotel Polonez, Kompania Recyclingowa, Nicrometal, Rufus, Mega, Res Service Gas Trading Podkarpacie , BR Gaz, Art Graf ).
Miasto w ramach wspierania funkcjonowania i rozwoju firm w Dębickim Parku Przemysłowym chce stworzyć specjalny budżet dla przedsiębiorców poprzez zabezpieczenie w budżecie miejskim pewnej puli pieniędzy na działania na terenie DPP.
„Współpraca władz miasta z przedstawicielami Dębickiego Parku Przemysłowego wyglądałaby w ten sposób, że miasto zabezpieczałoby w swoim budżecie pewną kwotę na inwestycje na terenie DPP, a przedsiębiorcy wskazywaliby nam jaką konkretnie, istotną dla nich inwestycję chcieliby zrealizować w danym roku. Ze strony przedsiębiorców mamy deklarację, że gdyby funduszy z kasy miejskiej było zbyt mało na realizację danej inwestycji pieniądze zostaną dołożone ze strony firm działających na terenie Parku Przemysłowego” – mówi Jerzy Gągała, zastępca burmistrza Dębicy.
Jeszcze w tym roku w ramach współpracy władz miasta z przedsiębiorcami mają powstać nowe miejsca parkingowe w sąsiedztwie działających na terenie DPP firm. Wstępnie zakłada się, że będzie to około 30 miejsc parkingowych zlokalizowanych na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych.
Jak podkreślają przedsiębiorcy już prowadzący swoją działalność na terenie parku przemysłowego jego lokalizacja sprzyja rozwojowi firmy. Budowane są kolejne hale produkcyjne, dzięki czemu zwiększona zostanie także produkcja i zatrudnienie, a perspektywa autostrady dodatkowo zwiększa atrakcyjność parku. Zjazd z autostrady znajduje się ok. 700 metrów od DPP co jest dla przedsiębiorców bardzo istotne. Wsparcie ze strony miasta w postaci budżetu dla przedsiębiorców pomoże jeszcze mocniej rozwinąć funkcjonowanie firm w Dębickim Parku Przemysłowym.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.