Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Tłumy chętnych do kandydowania z list PiS. Czy będzie jedna lista do powiatu ze strony prawicy?

torjan

Chociaż jeszcze nic nie jest postanowione, coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że szeroko rozumiana prawica wystawi jedną listę w nadchodzących wyborach samorządowych. Chodzi o powiat a ma to być kontrreakcja na działania opozycji. W nadchodzących wyborach prawdopodobnie razem pójdą PiS i Wspólnota Ziemi Dębickiej Stefana Bieszczada. Mariusz Trojan jest pierwszym przykładem jednoczącej siły dębickiej prawicy

Oznaczać to może, że Wspólnota nie wystawi swoich kandydatów, a kandydaci Wspólnoty znajdą się na listach PiS.
– Może dać to jedną, mocną listę, i pozwoli powalczyć o większość w radzie powiatu umożliwiającą samodzielne rządzenie – mówi jeden z polityków PiS.
Pierwszy ruch w tej stronie już nastąpił. Mariusz Trojan zrezygnował z członkostwa we Wspólnocie aby uzyskać poparcie PiS w walce o fotel burmistrza Dębicy. Teraz proces ten rozszerza się. Wspólna lista PiS i Wspólnoty może być przysłowiowym „czarnym koniem” tych wyborów i może pozwolić takiej koalicji rządzić zarówno w powiecie jak i Ratuszu.
Działania te to kontrreakcja na powstanie Ruchu Integracji Społecznej, który stawia sobie za cel przejęcie władzy w powiecie. Mocną postacią w tej formacji jest wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz i wójt gminy Jodłowa Robert Mucha. Ich złe relacje ze starostą Władysławem Bielawą są powszechnie znane. Stąd też wspólna lista wyborcza PiS i Wspólnoty do powiatu. Wygląda więc na to, że jesienią o powiat będą walczyć dwie siły a wynik trudno dziś przewidywać.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.