Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nowe place zabaw tuż, tuż

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem już w drugiej połowie października br. dzieci z trzech dębickich szkół podstawowych  i jednego przedszkola będą mogły cieszyć się nowymi placami zabaw i doposażeniem już istniejących placów.  Po dwóch nieudanych przetargach w trzecim udało się wyłonić wykonawcę, który w zakładanej przez miasto kwocie zrealizuje te inwestycje.

Inwestycje na placach zabaw dotyczą czterech lokalizacji : placu zabaw na os. Kępa-Wolica, placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Gajowej i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera. Jako czwarty zostanie wykonany od podstaw plac zabaw na na boisku asfaltowym przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy. Ogłoszone przez władze miejskie przetargi dotyczyły zaprojektowania i wykonania doposażenia placów zabaw, rozbudowy tych placów zabaw, wykonania nawierzchni bezpiecznej oraz wymiany urządzeń na istniejących placach zabaw na terenie miasta Dębica.
Do pierwszego przetargu ogłoszonego jeszcze w maju br. nie zgłosił się żaden oferent. Do drugiego, który został ogłoszony w czerwcu wprawdzie zgłosił się jeden oferent, ale kwoty jakie zaproponował za wykonanie tych inwestycji były znacząco wyższe od zaplanowanych w budżecie miasta na ten cel.

Projekty modernizacji placów zabaw przy 4 miejskich placówkach oświatowych zostały wybrane do realizacji przez mieszkańców Dębicy w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.  Miasto na całość tego przedsięwzięcia zaplanowało 300 tysięcy złotych. W trzecim z ogłoszonych przetargów firma z Sanoka zgłosiła oferty, które łącznie nie przekroczyły 283 tys. i w poszczególnych częściach mieściły się w założonych ramach kosztów modernizacji danego placu zabaw.

Termin zakończenia realizacji budowy i modernizacji placów zabaw przy wspomnianych wyżej placówkach oświatowych na terenie Dębicy określono na 17 października 2018.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.