Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Święto Ziemniaka w Wiewiórce – DUŻO ZDJĘĆ

2 września w Wiewiórce po raz ósmy odbyło się Święto Ziemniaka, które zgromadziło kilkuset mieszkańców tej miejscowości i gości z wszystkich sołectw Gminy Żyraków. Podczas święta nie zabrakło występów młodych artystów oraz turnieju sołectw który wszystkim zgromadzonym dostarczył wiele emocji.

Zwycięzcami turnieju sołectw w którym wzięło udział siedem drużyn z miejscowości z terenu gminy zostali Alicja i Krzysztof  Mucha z Żyrakowa, którzy z czasem 4.19 minut pokonali pozostałe drużyny. Miejsce drugie zdobyła drużyna z Woli Żyrakowskiej, trzecie ze Straszęcina, czwarte z Góry Motycznej, piąte z Bobrowej,  szóste z Bobrowej Woli, siódme natomiast przypadło gospodarzom – drużynie z Wiewiórki.
Podczas Święta Ziemniaka nie mogło zabraknąć zarówno wiewióreckiej ziemniaczanki, którą częstowały panie z koła gospodyń wiejskich  jak i pieczonych przez druhów z OSP na wielkim ognisku ziemniaków, które cieszyły się wielkim wzięciem wśród zdecydowanej większości zgromadzonych na imprezie gości.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.