Previous
Next
Previous
Next

Tymczasowe aresztowane dla dilera narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo podczas którego Przemysławowi K., 34-letniemu mieszkańcowi Dębicy przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz wprowadzenia tej substancji do obrotu poprzez dziewięciokrotną jej sprzedaż Dominikowi Ś., w łącznej ilości 27 gram za łączną kwotę 810 złotych.
W dniu 2 listopada 2018 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, pełniąc czynności służbowe zauważyli dwóch podejrzanie zachowując się młodych mężczyzn, gdy wchodzili do klatki jednego z bloków mieszkalnych, położonego w centrum Dębicy. W czasie podjętej interwencji funkcjonariusze ujawnili przy 20-letnim mieszkańcu Latoszyna – Dawidzie N. woreczek z zawartością amfetaminy o masie 3,20 grama oraz małą wagę. Drugim z legitymowanych mężczyzn okazał się być 24-letni mieszkaniec Dębicy Dominik Ś., który posiadał przy sobie jedynie małą wagę.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych Dominik Ś. i Dawid N. przyznali się do przedstawionych im zarzutów, Dominik Ś. do udzielania narkotyków, zaś Dawid N. do ich posiadania. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dokonane dalsze ustalenia spowodowały konieczność dokonania przeszukania w miejscu zamieszkania u innej osoby. Podczas tej czynności u Przemysława K. ujawniono amfetaminę, w łącznej ilości 784,13 gram.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Przemysław K. przyznał się jedynie do posiadania zabezpieczonych w trakcie przeszukania substancji psychotropowych. Zaprzeczył natomiast jakoby znał Dominika Ś. i sprzedawał mu kiedykolwiek narkotyki.
Na wniosek prokuratora w dniu 5 listopada 2018 roku Sąd Rejonowy w Dębicy wobec podejrzanego Przemysława K. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Za zarzucane przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.