Previous
Next

Dębiczanie na PUKEMA 2023 – ZDJĘCIA

Kilkudziesięcioosobowa delegacja z Dębicy wzięła udział w 50. jubileuszowym festiwalu PUKEMA w belgijskim mieście Puurs-Sint-Amands. Polska kultura, światowej klasy talenty i regionalne smaki zagościły na festiwalowej scenie oraz na ulicach belgijskiego miasta, przyciągając uwagę uczestników święta. Obchody współpracy partnerskich miast wypełniła muzyka, taniec i wyśmienita kuchnia.

Od 15 do 17 września br. delegacja z Dębicy wzięła udział w festiwalu kulturalnym Pukema w partnerskim mieście Puurs-Sint-Amands w Belgii. Delegacja z Dębicy wyruszyła w podróż, by zaprezentować bogactwo kultury polskiej i nawiązać jeszcze mocniejsze więzi partnerskie.

Dębicką kulturę reprezentowały: Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”, Miejska Orkiestra Dęta, zespół Bohema Trio oraz Akademia Tańca „Soul Dance”. Zespoły stały się prawdziwymi gwiazdami festiwalu. Ich występy wzbudziły zachwyt i aplauz publiczności, pozostawiając niezapomniane wrażenia. Artyści stworzyli wyjątkową oprawę obchodów 50. jubileuszowej Pukemy, prezentując wszechstronność dębickiej sceny kulturalnej.

Wyjątkowym elementem obecności dębiczan na festiwalu było również stworzenie polskiej strefy gastronomicznej. Wspólnie z lokalnymi przedsiębiorstwami z Dębicy: PHU MATEO i Catering Staf B. Filipek oraz firmą „Taurus” z Pilzna, zaprezentowano w Belgii smaki polskiej kuchni. Goście festiwalu mieli okazję skosztować wyjątkowych dań i przysmaków przygotowanych przez naszych kulinarnych ekspertów.

Na podstawie informacji UM Dębica /Fot. UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.