Previous
Next
Previous
Next

Region. Areszt dla 24-latka za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł dwie butelki alkoholu i groził kobiecie metalową rurką

Kolbuszowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Mężczyzna ukradł dwie butelki alkoholu i grożąc pracownicy metalową rurką, uszkodził drzwi i uciekł ze sklepu. 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Pod koniec lipca br., policjanci interweniowali w jednym z marketów w Kolbuszowej, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży. Interwencję zgłosiła pracownica sklepu, która oświadczyła, że tuż przed zamknięciem, do marketu wszedł mężczyzna, który zabrał z półki dwie butelki alkoholu i nie płacąc za towar, skierował się do wyjścia. Kiedy kobieta zwróciła mu uwagę, zagroził jej metalową rurką, a następnie siłą otworzył drzwi, uszkadzając je i uciekł. Wartość skradzionego alkoholu i uszkodzonych drzwi oszacowano na około 1000 złotych.

Nad sprawą pracowali kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Okazało się, że wcześniej tego samego dnia, mężczyzna odwiedził ten sam market. Ukradł wtedy  towar o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci ustalili, że w obydwu przypadkach 24-latek działał z pomocą dwóch innych osób.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, w 2022 roku był prawomocnie skazany za podobne przestępstwo. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Decyzją sądu, wobec 24-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

W sprawie trwają dalsze czynności.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.