Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uczniowie z „Kwiatka” poszerzają swoje horyzonty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii realizując projekt Tea(m)

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, tworzymy projekt Tea(m) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Podjęliśmy działania mające na celu zwalczanie problemu uzależnienia młodzieży od napojów energetyzujących, poprzez prowadzenie działań edukacyjnych i świadomościowych dotyczących ich negatywnego wpływu na zdrowie. Naszym priorytetem jest zachęcanie młodzieży do zastąpienia tych napojów herbatą, a także promowanie korzystnych właściwości zdrowotnych herbaty, takich jak redukcja stresu oraz oczyszczanie organizmu z toksyn.

PROBLEM SPOŁECZNY:

Nadmierna konsumpcja napojów energetyzujących to istotny problem społeczny. Wiele ludzi szczególnie młodych spożywa te napoje w ogromnej ilości ncez.pzh.gow.pl podaje, że ponad 60% nastolatków w tym około 10% codziennie. Te napoje, obfite w kofeinę i cukry, niosą ryzyko wielu negatywnych skutków. Mogą zakłócać sen, podnosić ciśnienie krwi, wywoływać problemy z sercem oraz przewodem pokarmowym. Osoby, w szczególności młodzi ludzie, mogą stać się szybko od nich uzależnieni, co wpływa na ich zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Dlatego konieczne są kampanie edukacyjne i regulacje mające ograniczyć spożycie napojów energetycznych.

REALIZACJA DZIAŁAŃ:

Czynnie działamy w mediach społecznościowych. Odbył się nawet konkurs, w którym nagrodami były herbaty z lokalnego sklepu – Na Zdrowie Dębica. Oprócz działania w mediach, zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Herbaty, na którym uczniowie mogli zakupić najwyższej jakości herbatę. Ponadto na terenie naszej szkoły czynnie prowadzimy kącik herbaciany, który zachęca młodych do sięgnięcia po ten właśnie napój zamiast energetyka. Wzięliśmy również udział w Dniu Otwartym naszej szkoły, gdzie edukowaliśmy ósmoklasistów na temat szkodliwości napojów energetyzujących. Naszym ostatnim działaniem była zbiórka charytatywna, oraz kiermasz ciast i herbaty, z których pieniądze zostały w pełni przekazane na fundację walki z uzależnieniami – Pomagam bo Kocham.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

Zachęcamy do odwiedzenia naszych social mediów, na których możecie dowiedzieć się więcej na nasz temat.

Instagram: https://www.instagram.com/team__zzt/?igsh=MWE0ZnhyNTV5NHV5YQ%3D%3D

TikTok: https://www.tiktok.com/@tea.m.zzt?_t=8lYOKWJ2P2X&_r=1

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551994944281

Twitter (X): https://twitter.com/team__zzt?t=OAxp9urBezpJbT2WBbq9Ng&s=09

PATRONAT:

Możemy być dumni, ponieważ nasz projekt został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Dębickiego

PARTNERZY:
Do rozwoju naszego projektu przyczyniają się partnerzy:
Zaparzymy.pl
Na Zdrowie Dębica
Wizado
Drukarnia Zet
Drukarnia Prudnik
Firma Handlowo Usługowa Mini Market
Pomagam bo Kocham
www.ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.