Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Pół wieku razem.

22222222222222222222222222222222222222222222222222222222Dwadzieścia cztery pary małżeńskie z Gminy Pilzno odebrały w czwartek, 22 maja, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – Jesteście dowodem na to, że małżeństwo zbudowane na mocnym fundamencie miłości, może przetrwać nawet najtrudniejsze chwile mówiła Ewa Gołębiowska, Burmistrz Pilzna, podczas zorganizowanej w tej okazji uroczystości.
Jubilaci, którzy przeżyli ze sobą minimum 50 lat, najpierw uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w ich intencji w kościele oo. karmelitów w Pilźnie, a potem wspólnie z towarzyszeniem pomaszerowali do Domu Kultury w Pilźnie. Tam odbywała się oficjalna  ceremonia. Obok burmistrz Gołębiowskiej gratulacje składali małżonkom Anna Gałuszka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a także Marek Fulara, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie i Tomasz Podlasek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. Po tym jak zastępca burmistrza Krzysztof Krawiec wzniósł toast za bohaterów dnia, można było przystąpić do dekoracji. Kolejnym parom medale nadawane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wręczała Ewa Gołębiowska. Dla małżonków były też kwiaty i upominki. Do życzeń dołączyły się także przedszkolaki z przedszkola w Pilźnie. W specjalnie na tę okoliczność przygotowanym programie wierszem i piosenką gratulowały jubilatom. Potem był czas, by pogawędzić przy stole i podzielić się receptą na długoletnie małżeństwo. Wśród licznych wskazówek najczęściej pojawiła się jedna: trzeba się kochać.
Zobacz galerię zdjęć nr 1, 2 i 3.
Jubilaci Zofia i Roman Buczkowie Eufrozyna i Alojzy Bliźnińscy Maria i Jan Dańkowie Leokadia i Edward Gorczycowie Maria i Józef Koziołowie Teresa i Adam Krogulscy Maria i Jan Krystkowie Maria i Bronisław Ligęzkowie Janina i Michał Magierowie Anna i Władysław Markiewiczowie Aniela i Jan Nicosiowie Maria i Wincenty Nowiccy Maria i Marian Sokowie Leokadia i Jan Tomasiewiczowie Janina i Marian Tomaszowiczowie Janina i Zdzisław Trybowie Maria i Marian Wawrykowie Zofia i Marian Wojciechowscy Teresa i Jan Wojnarowscy Kazimiera i Stanisław Zyznarowie Krystyna i Władysław Smołowie Józefa i Wacław Nykielowie Genowefa i Stanisław Berkowie Maria i Tadeusz Chmurowie.
źródło.UM Pilzno.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.