Previous
Next
Previous
Next

Otwarcie Podstrefy Ekonomicznej Pustków – Strachów

pps-62823 sierpnia 2014 roku w miejscowości Pustków o godzinie 16:30, nastąpiło Uroczyste Otwarcie Podstrefy Ekonomicznej Pustków – Strachów wchodzącej w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich oraz samorządowych, a także wykonawcy inwestycji. Po przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie terenu inwestycyjnego wraz z krzyżem, pod którym Wójt Gminy Dębica złożył symboliczną wiązankę kwiatów. Następnie uformowany korowód pojazdów okrążył strefę, by udać się na pobliski stadion, gdzie od godziny 17:00 kontynuowano dalszą część uroczystości połączonych ze Świętem Pieroga sfinansowanym przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo 5 Gmin w Ropczycach. Impreza rozpoczęła się od Koncertu Orkiestry Dętej Gminy Dębica, w trakcie którego zgromadzeni goście mogli podziwiać podniebny pokaz lotniczy pilotów z firmy ROYAL – STAR. Następnie Przewodniczący Rady Gminy powitał zgromadzonych gości. Po oficjalnych powitaniach przyszedł czas na uroczyste przekazanie uzbrojonych terenów inwestycyjnych od Właścicieli Firmy TRANSKOP z Dębicy – Pan Mateusz i Pan Marek Smoła, na ręce Pana Wójta. Następnie Wójt wręczył Akt oddania w Zarząd terenu Podstrefy Agencji Rozwoju Przemysłu na ręce jej przedstawiciela Pana Mariusza Błędowskiego. Dzień otwarcia był doskonałą okazją do skierowania podziękowań osobom, które przyczyniły się do powstania Podstrefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie.
Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Klubu Tańca Towarzyskiego Złota Para. W między czasie Jury w składzie: Stanisław Cabaj – przewodniczący Jury Jacek Dymitrowski, Mateusz Smoła oraz Marek Misiura – Kierownik LGD, oceniali stoły i przepyszne pierogi przygotowane przez Panie z 11 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu działalności LGD, w ramach konkursu „Biesiadnego Stołu Pierogowego”. Udział wzięły: KGW Zawada, KGW Stobierna, KGW Paszczyna, KGW Pustków, KGW Brzeźnica, KGW Stasiówka, KGW Podgrodzie, KGW Nagawczyna, KGW Nockowa, Koło Aktywnych Kobiet Borowa, Stowarzyszenie KGW Zagorzyce Dolne.
Swój czas na scenie miały również dzieci z grupy Pani Sylwii Stefańskiej, które zaprezentowały pokaz Break Dance-u, by po chwili ustąpić miejsca Grupie BWG – grupie akrobatyczno – tanecznej z Sędziszowa Małopolskiego. W ludowy nastrój wprowadził wszystkich zgromadzonych Zespół Pieśni i Tańca „Wisłoczanie”. Po jego występie nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu dla KGW i uroczyste wręczenie nagród. Jury przyznało następujące miejsca:
I. Miejsce KGW Paszczyna
II. Miejsce KGW Pustków
III. Miejsce KGW Stasiówka ex aequo KGW Brzeźnica
W międzyczasie zostały przeprowadzone konkurencje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ci pierwsi powalczyli o Puchar Prezesa Lokalnej Grupy Działania w konkurencji „Przeciąganie liny”, natomiast dzieci dzielnie konkurowały o Puchar Firmy TRANSKOP w konkurencji „Długi skok”. Oprócz tego dla najmłodszych przygotowana była moc atrakcji m.in., wesołe miasteczko, dmuchańce, piłki wodne. Dzieci mogły również wziąć udział w warsztatach kulinarnych „lepienia pierogów” przygotowanych przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników z Krakowa. Wszyscy zainteresowani mogli również odwiedzić stoiska rękodzielnicze. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Dzieci Chorych na Mukowiscydozę z terenu Gminy Dębica. Udało zebrać się kwotę około 1700zł.
Gwiazdą wieczoru był Zespół TOP ONE, który porwał ponad 4-tysięczną publiczność do wspólnej zabawy i śpiewu, przy dźwiękach swoich największych przebojów. Po zakończonym koncerciedla zgromadzonych przygotowano specjalną niespodziankę w postaci pokazu sztucznych ogni. Rozgrzaną publiczność do dalszej zabawy zaprosił Zespół PASJANS. W tym roku zostało wydane ich około 10 tysięcy pierogów. Nie pozostaje nic innego, jak tylko podziękować wszystkim zgromadzonym za tak „smacznie” spędzony wspólnie czas.
pps-628

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.