Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Mariusz Trojan – Dlaczego kandyduję? – informacja ze strony internetowej kandydata na burmistrza Dębicy

Trojan_WarzechaMariusz Trojan uruchomił specjalną stronę internetową www.mariusztrojan.pl. Znajduje się tam zakładka – „Dlaczego kandyduję”. Jej obszerne fragmenty zamieszczamy poniżej.
„Dlaczego zdecydowałem się ubiegać o fotel burmistrza Dębicy jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości?
Zawsze miałem przekonania i światopogląd centroprawicowy.Dębica potrzebuje nowego stylu zarządzania. Całe swoje życie związałem z naszym miastem. Dębica potrzebuje innego dynamicznego i przemyślanego sposobu sprawowania władzy, opartego o umiejętnie pozyskane środki unijne i inne, ścisłą partnerską współpracę z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i sąsiednimi samorządami.
Moje doświadczenia biznesowe, menadżerskie, jak też samorządowe dają podstawę sądzić, że sprostam zadaniom, które sobie wyznaczyłem, a moim głównym celem jest rozwój naszego miasta, w oparciu o zmianę stylu zarządzania, wydajną, efektywną pracę, wprowadzenie dyscypliny finansowej oraz racjonalizacji wydatków, wykorzystanie środków zewnętrznych, stworzenie lepszych warunków współpracy z regionalnymi przedsiębiorcami, prowadzenie polityki inwestycyjnej w oparciu o cele wyznaczone w strategii rozwoju i wieloletnim planie inwestycyjnym. Moim mottem jest: myśleć, planować i działać perspektywicznie. Należy oprzeć swoje decyzje na celach i założeniach zapisanych i zaakceptowanych w dokumentach strategicznych, konsultować się z mieszkańcami i przedsiębiorcami, informując opinię społeczną o planowanych i realizowanych działaniach w sposób czytelny i przejrzysty.
Bezwzględnie dla wspólnych korzyści zamierzam zacieśnić współpracę z gminami ościennymi, między innymi w ramach tzw. DROF-u (Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego). W ramach tego projektu mamy szansę pozyskać ponad 80 mln. złotych. Ma to skutkować tym, aby w Dębicy żyło się przyjaźniej, czyściej i lepiej, a ludzie mieli pracę nie musząc tułać się po świecie. Wiem, że nie jest to łatwa sprawa i wiele zależy od centralnej polityki państwa, ale nie zmienia to faktu że należy zrobić wszystko co możliwe, aby zmienić niekorzystny trend w który zepchnięto nasze miasto.
Uważam, a… nawet jestem pewny, że Dębica może ponownie stać się prężnym ośrodkiem gospodarczym Polski południowo-wschodniej, potrzebujemy jednak do tego innego sposobu zarządzania miastem.
Dębica podobnie jak zdecydowanie lepiej rozwijający się Mielec powinna stworzyć przyjazne warunki dla przedsiębiorców, dbać o inwestorów, którzy będą chcieli tutaj rozwijać swoje firmy i zapewnić im korzystne warunki do pracy, a nie forsować „na siłę podatków”.
Zadaniem Burmistrza jest pozyskiwanie partnerów do współpracy.
Burmistrz musi walczyć o pieniądze dla miasta, bo bez współpracy z Innymi Partnerami – przedsiębiorcami, instytucjami, sąsiednimi gminami, władzami wojewódzkimi i centralnymi, Samorządem Województwa Podkarpackiego i parlamentarzystami – takie miasto jak Dębica nie będzie miało szans rozwoju.
Przed nami ostatnia transza środków unijnych, nie wyobrażam sobie, żeby Dębica z nich nie skorzystała. Musimy zrobić wszystko, żeby nasze projekty były na tyle dobre, że zostaną nam przyznane dotacje unijne i inne na rozwój miasta i regionu, które w przyszłości dzięki tym inwestycjom będzie mogło lepiej się rozwijać. W sytuacji w jakiej znajdują się finanse miasta wyzwaniem będzie zapewnienie wkładów własnych do potencjalnych inwestycji z dofinansowaniem zewnętrznym..
Prosta zasada naczyń połączonych w ekonomi także obowiązuje.
Musimy przestać myśleć o tym tylko co będzie za rok, czy jak dotrwać do kolejnych wyborów, ale nauczyć się myśleć, planować i działać perspektywicznie. I taki sposób działania będę chciał wdrożyć w urzędzie i takiego myślenia będę chciał nauczyć moich współpracowników.
Prawo i Sprawiedliwość to partia, która słucha ludzi, dostrzega Ich problemy i stara się je rozwiązywać w trosce także o tych najbiedniejszych obywateli naszego kraju. I taki powinien być burmistrz – przede wszystkim „otwarty na kłopoty mieszkańców naszego miasta” mający stały kontakt z ludźmi, gotowy do rozmowy, wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów dębiczan.”
źródło. www.mariusztrojan.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.