Previous
Next
Previous
Next

I Debata z Przedsiębiorcami Powiatu Dębickiego

28 stycznia br. w sali posiedzeń Rady Powiatu odbyła się I Debata z Przedsiębiorcami Powiatu Dębickiego. Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące współpracy w obszarze kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, między innymi przedstawienie przez licznie przybyłych przedsiębiorców ich oczekiwań zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy, a. także wypracowanie zasad współpracy z Powiatem.
W spotkaniu, oprócz lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów, radnych powiatowych, dyrektorów szkół oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy udział wzięli: Piotr Tefelski – z-ca Dyrektora Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki, Dariusz Dąbek – Wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Alina Pieniążek – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Punktem wyjścia do debaty były wystąpienia zaproszonych gości, a następnie panel poświęcony szkolnictwu zawodowemu w Powiecie Dębickim. Z prelekcjami wystąpili:
– Zbigniew Sroczyński – Zastępca Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego – Kierunki kształcenia zawodowego w powiecie dębickim,
– Grzegorz Horosz – Koordynator projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” – Współpraca szkół z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach realizacji projektu,
– Małgorzata Szyszka – kierownik kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy – Praktyki i staże realizowane przez uczniów szkół zawodowych na przykładzie Zespołu Szkół Ekonomicznych,
– Bożena Zielińska – dyrektor ZSZ nr 1 w Dębicy – Dobra praktyka współpracy z przedsiębiorcami na przykładzie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy oraz Firmy Ventor.
Panel dyskusyjny zakończył trwające blisko 3 godziny spotkanie.

źródło: Starostwo Powiatowe  w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.