Previous
Next
Previous
Next

Szkoła w Pilźnie odzyskała blask

IMG_0020Zakończono remont zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej w Pilźnie. Inwestycja kosztowała prawie 1,4 mln zł, jednak ponad 601,8 tys. zł stanowiło dofinasowanie od Wojewody Podkarpackiego w ramach skutków usuwania klęsk żywiołowych.
Zakres prac był szeroki i obejmował m.in.: remont elewacji wraz z termomodernizacją, docieplenie stropu, remont pokrycia dachowego i kominów, wymianę rynien i rur spustowych, remont głównych schodów wejściowych. Ponadto odnowiono szatnie w piwnicach i na parterze budynku. Nowy wygląd zyskała też sala i zaplecze dla oddziału dzieci 6-letnich (pomieszczenia po dawnej stołówce). Kompleksowym remontem objęto także sale lekcyjne i korytarz na II piętrze.
– To ostatni z etapów remontu generalnego budynku. W poprzednich latach między innymi odnowiono sale i korytarze na parterze i pierwszym piętrze czy dokonano przebudowy kotłowni i bloku żywieniowego. Łączne wydatki poniesione na remont szkoły wyniosły prawie 2,5 miliona złotych. Inwestycja była konieczna i mocno wyczekiwana przez mieszkańców. Obecnie estetyka budynku oraz komfort nauczania są na nieporównywalnie wyższym poziomie niż przed rozpoczęciem inwestycji – zaznacza Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.
W związku tym, iż budynek ma już ponad 100 lat, prace odbywały się pod nadzorem konserwatora zabytków, z dbałością o wszystkie architektoniczne detale. Warto dodać, że remont został przeprowadzony w ważnym momencie dla placówki, ponieważ w tym roku Szkoła Podstawowa w Pilźnie świętuje 110 lat istnienia.
 
 

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.