Previous
Next
Previous
Next

Wojciech Iwasieczko nowym wiceburmistrzem Dębicy. Jarosław Śliwa odwołany.

iwasieczkoDzisiaj burmistrz Mariusz Szewczyk poinformował na swoim profilu FB że odwołał z funkcji wiceburmistrza Jarosława Śliwę i powoła  na stanowisko wiceburmistrza Wojciecha Iwasieczko, dotychczas dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z oddziałami integracyjnymi w Dębicy.

Poniżej publikujemy informację burmistrza Mariusza Szewczyka zamieszczoną na jego profilu FB:

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z podjętymi przeze mnie w dniu dzisiejszym decyzjami, dotyczącymi obsady stanowiska Wiceburmistrza, chcę Państwu przekazać stosowną informację. Nie wydaję oficjalnego oświadczenia ani nie organizuję żadnej konferencji prasowej, ale uważam, że należą się Państwu pewne wyjaśnienia, dotyczące tej kwestii. Wprawdzie Ustawa o samorządzie gminnym nie nakłada na mnie jako Burmistrzu obowiązku uzasadniania decyzji o powoływaniu i odwoływaniu swoich zastępców, ale lojalność wobec mieszkańców mojego miasta nakazuje mi poczynić odpowiednie wyjaśnienia, aby byli Państwo pewni transparentności moich działań, ponieważ przed Państwem odpowiadam i Państwu służę. Pamiętam doskonale, gdy w czasie kampanii wyborczej mówiłem, że w Dębicy nie ma miejsca na kłótnie i że będę łączył a nie dzielił. Dalej podzielam to przekonanie i uważam, że do tej pory udawało mi się realizować to moje hasło wyborcze, gdyż, jak sami Państwo zauważają, nie dochodziło do żadnych konfliktów w strukturach władz miejskich, co często miało miejsce w czasie trwania poprzednich kadencji. Dalej chcę realizować moje hasła wyborcze, ale patrząc na aktualną sytuację polityczną na różnych szczeblach władzy w naszym państwie, mam świadomość, że powinno nastąpić porozumienie, dzięki któremu skorzystamy jako miasto i mieszkańcy. Jest to ważne zwłaszcza w tym momencie, kiedy rozpoczyna się nabór wniosków na unijne dotacje w nowej perspektywie finansowej, dzięki której Dębica przy współpracy z Parlamentarzystami i Radnymi Sejmiku Wojewódzkiego może otrzymać środki finansowe na realizację projektów zarówno tych, przygotowanych w ciągu ubiegłego roku, jak i przygotowywanych obecnie oraz w kolejnych latach. Podkreślam, że pozostaję w dalszym ciągu osobą bezpartyjną, ale nie było żadną tajemnicą, że przez długi czas prowadziłem rozmowy z Klubem Radnych Miejskich PiS i przedstawicielami powiatowych struktur PiS oraz WZD w celu stworzenia jak najbardziej korzystnego dla miasta porozumienia, będącego gwarantem wzajemnej współpracy, pozyskiwania środków na dalszy rozwój miasta i wielu innych działań. Porozumienie to nie wyklucza współpracy ze wszystkimi, którym naprawdę zależy na dobru naszego miasta, niezależnie od politycznych przekonań. Z aktualnym Wiceburmistrzem Panem Jarosławem Śliwą rozstajemy się bez żadnych sporów, co jest rzadkością i sam Pan Jarosław Śliwa uznał, że nie jest mu od pewnego czasu po drodze z niektórymi osobami. Z dniem dzisiejszym Pan Jarosław Śliwa zostaje odwołany. Dziękuję mu bardzo za dotychczasową współpracę. Na stanowisko Wiceburmistrza zostanie powołany Pan Wojciech Iwasieczko – obecny Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Zapewniam Państwa, że decyzja taka jest przemyślana i w pełni odpowiedzialna. Zależy mi na bardzo dynamicznym rozwoju naszego miasta i realnej pracy na rzecz jej wszystkich mieszkańców, bo dobro miasta i dębiczan jest dla mnie najważniejsze. Proszę o Państwa zrozumienie i dalsze zaufanie.

Burmistrz Miasta Dębica
Mariusz Szewczyk

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.