Previous
Next

Zabraknie miejsc w przedszkolach gminy Pilzno?

pilzno-herbW związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków w kilku placówkach oświatowych, działających na terenie Gminy Pilzno w roku szkolnym 2016/2017, liczba uczniów w klasach pierwszych  szkół podstawowych  będzie się wahać od 1 do 14.  Co za tym idzie, kilku nauczycieli może stracić pracę. Skutki nowej ustawy mogą być odczuwalne także w przedszkolach.
Ze statystyk wynika, że  np. tylko 5 siedmiolatków w Dobrkowie, 3 siedmiolatków w Zwierniku, po 2 w Machowej i Parkoszu oraz  1 siedmiolatek w Łękach Dolnych rozpocznie naukę w klasach pierwszych. – W najlepszym przypadku  w tych placówkach będzie konieczność  połączenia większości zajęć  z klasą drugą. W największej szkole podstawowej w Pilźnie zostaną utworzone maksymalnie dwa oddziały. W poprzednich latach funkcjonowały po cztery klasy pierwsze – opisuje skalę zjawiska Krystyna Gądek, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Pilźnie.
Zgoła odwrotna sytuacja jest prognozowana w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych,  w których może zabraknąć miejsc dla dzieci 3-letnich oraz 4-letnich. – W tym roku przyjęto właściwie wszystkie chętne dzieci. W publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych jest około 80 trzylatków i prawie 140 czterolatków – dodaje Krystyna Gądek. Brak miejsc dla dzieci najmłodszych w przedszkolach będzie spowodowany tym, że dzieci sześcioletnie w liczbie 212 prawdopodobnie zostaną w przedszkolach, a zwolni miejsce tylko 114 dzieci siedmioletnich.
Statystyka urodzeń wskazuje, że w roku szkolnym 2016/2017 w Gminie Pilzno chętnych do przedszkola będzie 62 czterolatków i 213 trzylatków.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.