Previous
Next

W sobotę odbędzie się pogrzeb kpt. Jana Czapli

czapla3W sobotę (21 maja br.) o godz. 13.00 rozpocznie się nabożeństwo pogrzebowe śp. kpt. Jana Czapli, Prezesa Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy. Msza odbędzie się w kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy.
Kpt. Jan Czapla zmarł 17 maja br., miał 88 lat. Odszedł po ciężkiej chorobie. Funkcję prezesa dębickiego KT ŚZŻAK pełnił od 2003 r. Od lat udzielał się w Związku Harcerstwa Polskiego, w 1986 r. był przewodniczącym komisji rewizyjnej Komendy Hufca w Dębicy. Jan Czapla działał na rzecz pamięci o Armii Krajowej – m.in. współorganizował uroczystości patriotyczne, spotykał się z dziećmi i z młodzieżą, podtrzymując wspomnienie o bohaterach walczących o niepodległość Polski.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.