Previous
Next

25 lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 2 i otwarcie Ogrodu Bioróżnorodności

???????????????????????????????Mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego i przemarszem do szkoły orszaku uczniów i nauczycieli rozpoczęły się 9 czerwca uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 połączone z jubileuszem 25- lecia nadania szkole imienia królowej Jadwigi i otwarciem Ogrodu Bioróżnorodności.

 
 
 

Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Dsc08013 Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród BioróżnorodnościJubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności Jubileusz SP 2 i Ogród Bioróżnorodności

Tuż po przejściu orszaku do szkoły miało miejsce uroczyste otwarcie przez dyrektora szkoły Dorotę Piękoś, burmistrza Mariusza Szewczyka, inicjatora przedsięwzięcia Adama Dymińskiego i koordynatora projektu Renatę Puźniak Ogrodu Bioróżnorodności. Poświęcenia tego pięknego miejsca przy szkole dokonał proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej ks. Jan Krupa. Po krótkim spacerze po ogrodzie wszyscy uczestnicy udali się do sali gimnastycznej w której mieli okazję wysłuchać montażu słowno – poetyckiego ukazującego sylwetkę królowej Jadwigi pt. „Droga do świętości” w którym wystąpili uczniowie klas czwartych i piątych oraz chór szkolny. Uczniów do tego  występu przygotowały panie: B. Sroczyńska, D. Dymińska i E. Pyzik.

Z okazji jubileuszu 25-lecia nadania szkole imienia królowej Jadwigi okolicznościowy grawerton na ręce dyrektor szkoły Doroty Piękś przekazał burmistrz Mariusz Szewczyk, który  pogratulował  także sukcesów dydaktycznych i życzył dalszych sukcesów pedagogicznych całemu gronu pedagogicznemu placówki.

Ważną częścią uroczystości było otwarcie i poświęcenie Ogrodu Bioróżnorodności przy dębickiej „Dwójce”. Specjalne podziękowania za inicjatywę stworzenia tego ogrodu skierowane zostały podczas uroczystości  do Adama Dymińskiego, długoletniego przyjaciela szkoły i inicjatora przedsięwzięcia. Podziękowania za wsparcie realizacji tej inicjatywy skierowane zostały także do burmistrza Mariusza Szewczyka i Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz do osób, które przyczyniły się do sfinalizowania tego projektu w gronie których znaleźli się: Renata Puźniak, Dorota Dymińska, Dorota Piękoś, Marta Florkiewicz i Lucjan Dubiel. Przecięciem biało-czerwonej wstęgi i spacerem po ogrodzie oficjalnie zainaugurowano jego funkcjonowanie.

Jak mówią realizatorzy projektu mają oni  nadzieję że ogród będzie miejscem z którego wszyscy chętnie będą korzystać i czerpać radość przebywania w nim.  Ogród jest miejscem życia wielu gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych oraz siedliskiem dla ptaków, płazów i owadów. Odwiedzający je będą mieli okazję do lepszego poznania środowiska przyrodniczego w pełnym aspekcie, ze wszystkimi składnikami biotopu i biocenozy oraz zależnościami zachodzącymi między nimi. Komponowanie ogrodu wyzwoliło ciekawość i aktywność wśród dzieci. Uczniowie klasy 6a pracowali przy przygotowywaniu rabat, sianiu, sadzeniu roślin, pieleniu, projektowali tabliczki informacyjne. Uczniowie klas czwartych przygotowali nasienniki. Chociaż ogród jest bardzo młody już przyciąga uwagę kolorami kwitnących kwiatów oraz różnymi odcieniami zieleni. Dyrekcja szkoły podkreśla, że chętnie będzie widziała w roli zwiedzających ogród i korzystających z ekologicznej edukacji w nim dzieci z innych szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.