Previous
Next

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy

???????????????????????????????6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 uroczyście obchodzono Dzień Patrona szkoły którym jest 5 Pułk Strzelców Konnych Armii Krajowej. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli żołnierze AK kpt. Izabela Podhalańska, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz kpt. Edmund Książek, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Dsc07177 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11 Dzień Patrona w SP 11Dzień Patrona w SP 11

Podczas uroczystości w której uczestniczyli także burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz Maciej Małozięć, sekretarz Światowego Związku Żołnierzy AK Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy uczniowie SP nr 11 przedstawili piękny program słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń II wojny światowej i jej bohaterów. Każda z klas przygotowała jedną z pieśni patriotycznych związanych z okresem walk o niepodległość i zaprezentowała ją podczas uroczystej akademii. Uczniowie klasy VI wykonali znaną z filmu „Czas Honoru” piosenkę „Dziewczyna z granatem”.
Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie dziękowali byłym żołnierzom Armii Krajowej kpt. Izabelii Podhalańskiej, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz kpt. Edmundowi Książkowi za zaangażowanie i walkę o wolną Polskę oraz o jedyna w swoim rodzaju lekcję historii i patriotyzmu.
Specjalny list gratulacyjny w związku z obchodami Dnia Patrona szkół na ręce dyrektor placówki złożył burmistrz Mariusz Szewczyk, który dziękował dyrekcji i gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w patriotyczne wychowane młodego pokolenia dębiczan i wysoki poziom nauczania w tej placówce.
Szkoła Podstawowa nr 11 imię  5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej nosi od 1996 roku.  Uroczystość nadania imienia odbyła się 9 czerwca 1996 roku. Podczas niej szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez Fundację Teresy i Zdzisława Knobel – byłych żołnierzy Armii Krajowej. Szkoła tuż po nadaniu jej imienia 5 Pułku Strzelców Konnych AK nawiązała ścisłą współpracę ze środowiskiem kombatanckim, podjęła również działania propagujące wśród uczniów szacunek dla żołnierzy walczących w formacjach 5 Pułku Strzelców Konnych AK.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.