Previous
Next
Previous
Next

Gmina Dębica w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2016

1402836502Pragniemy poinformować że, Gmina Dębica zajęła 78 miejsce w kategorii Gminy Wiejskie w Rankingu Samorządów 2016 przeprowadzonego przez Rzeczpospolitą. W Rankingu wzięło udział łącznie 1559 Gmin Wiejskich. Na uwagę zasługuje fakt, że Gmina Dębica zajęła 3 miejsce na 109 Gmin Wiejskich w województwie Podkarpackim.
Ranking przygotowany był w dwóch etapach. W pierwszym wybrane zostały miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2012 – 2015 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Dane pochodziły z Ministerstwa Finansów i dotyczyły wszystkich samorządów w Polsce mieszczących się w wybranych kategoriach. Do wszystkich gmin, które przeszły pierwszy etap oceny, zostały wysłane ankiety składające się z 22 pytań. Pytano między innymi o udział wydatków na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi, liczbę złożonych wniosków o dofinansowanie organizacji pozarządowych, wydatki mieszkaniowe w przeliczeniu na 1 mieszkańca, wyniki testu szóstoklasistów oraz gimnazjalistów, stopę bezrobocia, liczbę nowych podmiotów gospodarczych, ocenę wiarygodności kredytowej, udział wydatków na promocję gminy, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, sposoby zapobiegania bezrobociu oraz na podstawie jakiej metody zarządzania funkcjonuje urząd. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 565 samorządów. W grupie tej znalazło się 250 gmin wiejskich. Punkty z pierwszego etapu przeliczono ponownie dla gmin, które odesłały ankietę. O łącznej klasyfikacji decydowała suma punktów z obu etapów.
Kryteria oceny samorządów, zostały ustalone przez niezależną Kapitułę Rankingu, na czele której stoi Jerzy Buzek, były premier, za którego rządów przeprowadzono reformę samorządową.
 
źródło ; Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.