Previous
Next

Jechał za szybko, stracił prawo jazdy na trzy miesiące

policjaW ostatnich dniach policjanci komendy zatrzymali do kontroli kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
Wczoraj około godz. 9, zmierzono prędkość jazdy kierującemu daewoo – wynik 101 km/h w obszarze zabudowanym. Dzień wcześniej około godz. 17 kierujący audi przekroczył prędkość o 55 km/h. Kierującym pojazdem marki Audi okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Dębica, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Pojazdem marki Daewoo kierował z kolei 76-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Na niego również został nałożony mandat. Kierujący przyznali się do popełnienia wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci przypominają, że, zgodnie z obecnymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.
Źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.