Previous
Next

W zdrowym ciele – zdrowe i szczęśliwe dziecko

085Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój każdego organizmu, a w szczególności organizmu dziecka, którego potrzeby ruchowe są zdecydowanie największe i wynoszą od 3 do 5 godzin dziennie.
Wakacje minęły, czas nauki rozpoczęty. Ciężkie, szkolne plecaki sprawią, że trzeba będzie dodatkowo zadbać o kręgosłup i prawidłowe nawyki postawy u dzieci. Dość często rodzice zapominają, jak ważny dla dziecka i jego kręgosłupa jest ruch i prawidłowa postawa.
Dzięki pozyskanym środkom z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu „Witaj w Klubie” a realizowanego przez Sportowy Klub Bilardowy Pino 40 uczestników w Miasta Gminy Dębica bierze udział w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych.
Instruktor Pan Mariusz wpaja najmłodszym jak właściwie zadbać o swój kręgosłup by w przyszłości  nie narażać go na wady postawy.
Ćwiczenia fizyczne, podobnie jak śmiech, wyzwalają w naszym ciele dużą ilość tzw. endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki temu, nawet po dużym wysiłku, odczuwamy zadowolenie, mamy dobry nastrój, a w nocy lepiej śpimy – mówi instruktor Pan Mariusz.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.