Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

ŚDS zamiast remizy w Parkoszu

sds-zamiast-remizy-w-parkoszuBudynek OSP w Parkoszu będzie miał nowe przeznaczenie. Ogłoszono przetarg na rozbudowę i przebudowę ze zmianą sposobu użytkowania na Środowiskowy Dom Samopomocy. Dzięki inwestycji zmieni się także otoczenie niszczejącego obiektu, gdyż teren zostanie zagospodarowany na potrzeby podopiecznych przyszłej placówki.

ŚDS będzie działał w trybie dziennym dla około 30 uczestników. Istotą działania będzie zapewnienie wszechstronnego wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych, upośledzonych umysłowo oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Placówka świadczyć będzie usługi w ramach indywidualnych i zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.

– Wystąpiliśmy do Wojewody Podkarpackiego o zabezpieczenie środków finansowych na 2018 rok w związku z planowanym uruchomieniem ŚDS-u – powiedziała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.
Dodajmy, że w sąsiedztwie działa całodobowy Dom Pomocy Społecznej skierowany do kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych.
źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.