Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nowy budynek Miejskiego Przedszkola nr 8 coraz bliżej

MPnr 8Jutro, 19 kwietnia mija termin składania ofert na przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Przedszkola nr 8 przy ulicy Szkolnej i budowę placu zabaw przy tej placówce. W planie tej inwestycji jest nowy dwukondygnacyjny budynek, chodniki, schody, pochylnie, tarasy, miejsca postojowe, wewnętrzna droga pożarowa, miejsce gromadzenia odpadów stałych, ścieżki dydaktyczne, miasteczko ruchu drogowego i plac zabaw. Koszt przygotowanego już projektu nowego budynku przedszkola wyniósł ponad 36 tys. zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec bieżącego roku. W placówce oprócz 5 grup przedszkolnych mają zostać także uruchomione 2 grupy żłobkowe z których każda przyjmie po ok. 23 dzieci.

Miejskie Przedszkole Nr 8 w Dębicy powstało w 1978 roku jako przedszkole dla dzieci pracowników Zakładów Mięsnych w Dębicy. W założeniu miało służyć pracownikom tego zakładu jedynie przez 10 lat, dlatego inwestycje w ten obiekt nie były  zbyt duże. Budynek postawiono z płyt, dach pokryto papą. Przez 40 lat funkcjonowania placówki wykonywano w nim tylko doraźne remonty, które wspierali m.in. rodzice uczęszczających do placówki dzieci. W ten sposób i przy wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego udało się np. wymienić okna, drzwi i odmalować sale.
mP nr 8Kilka miesięcy temu przygotowany został projekt przebudowy placówki. Jego koszt wyniósł nieco ponad 36 tysięcy złotych. Miasto Dębica złożyło także wniosek o dotację w programie „Maluch” na kwotę blisko 500 tysięcy złotych. Samo miasto na tą inwestycję zamierza przeznaczyć ponad 3 mln złotych. Przetarg na pierwszy etap inwestycji obejmującej m.in. przebudowę i rozbudowę budynku oraz budowę placu zabaw został ogłoszony 4 kwietnia br. Do 19 kwietnia potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty. Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 8 ma ruszyć pod koniec bieżącego roku.

W zakresie prac znalazły się :
Część I– Przebudowa i rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 8 wraz z oddziałami żłobkowymi przy ul. Szkolnej 4 w Dębicy – etap I. Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku przedszkola nr 8 w Dębicy wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na żłobek oraz niezbędną infrastrukturą techniczną: wewnętrznymi instalacjami wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, gazu, wentylacji mechanicznej, elektryczną i niskoprądową oraz zewnętrznymi instalacjami: wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektryczną.
W ramach I etapu zostaną wykonane następujące prace budowlane
1.      rozbudowa przedszkola o jednokondygnacyjną część żłobkową i dwukondygnacyjną część przedszkolną oraz nadbudowa i przebudowa parterowej części istniejącego budynku o wym.12,56 m x 22,20 m,
2.      wykończenie sal na parterze wraz zapleczem oraz kuchnia wraz z zapleczem,
3.      rozbiórka: zbiornika (stare szambo), nawierzchni utwardzonych, urządzeń terenowych zagospodarowania terenu oraz niwelacja nasypów kolidujących z projektowaną zabudową,
4.      likwidacja części instalacji infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną rozbudową (woda, kanalizacja sanitarna i zasilanie elektryczne latarni),
5.      rozbiórka obiektu gromadzenia odpadów stałych i wykonanie nowego miejsca gromadzenia odpadów stałych,
6.      budowa drogi wewnętrznej, pożarowej oraz chodników przy budynku i wzdłuż ogrodzenia od strony drogi publicznej, ulicy Szkolnej,
7.      wycinka drzew kolidujących z drogą pożarową,
8.      budowa ścieżek dydaktycznych, urządzenie mini ogrodu botanicznego.
Część II  – Budowa placu zabaw:
a)      drabinka pionowa – 1 sztuk
b)      gra integracyjna „Kółko i Krzyżyk” – 1 sztuk
c)      mostek z lin, dł. 150cm – 1 sztuk
d)      pomost ruchomy, dł. 228cm – 1 sztuk
e)      pomost stały – 1 sztuk
f)       przejście tunelowe – 1 sztuk
g)      rura strażacka wys. 90cm – 1 sztuk
h)      ścianka wspinaczkowa wys. 90cm – 1 sztuk
i)       sklepik – 1 sztuk
j)       tablica rysunkowa – 1 sztuk
k)      wieża bez dachu, podest wys. 55cm – 1 sztuk
l)       wieża bez dachu, podest wys. 90cm – 1 sztuk
m)    wieża z dachem, podest wys. 30cm – 2 sztuk
n)      wieża z dachem, podest wys. 90cm – 2 sztuk
o)      zjeżdżalnia wys. 55cm, ślizg nierdzewny o dł. 182cm – 1 sztuk

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.