Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

5 lat działalności Żłobka Miejskiego w Dębicy

Małgorzata Minorczyk i Ireneusz Kozak
Małgorzata Minorczyk i Ireneusz Kozak

1    czerwca   Miejski Żłobek  w Dębicy   obchodził będzie jubileusz 5 – lecia swojej działalności połączony z imprezą   z okazji Dnia Dziecka.   W utworzonej w 2012   placówce   opiekę znajduje obecnie ponad 120 dzieci.
W 2012 roku na bazie dwóch oddziałów żłobkowych należących do Miejskiego Przedszkola nr 9 przy ul. Sienkiewicza i oddziału żłobkowego działającego przy Miejskim Przedszkolu nr 10 przy ul. Kołłątaja utworzony został Żłobek Miejski w Dębicy. W pierwszym roku działalności do placówki uczęszczało 56 dzieci, w kolejnym liczba maluchów zwiększyła się do blisko 80 dzieci.
Rok 2014 przyniósł największe zmiany ponieważ Żłobek Miejski otrzymał do zagospodarowania cały parter budynku przy ul. Sienkiewicza 6a. Po gruntownym remoncie znajdujących się tam pomieszczeń utworzone zostały kolejne 2 grupy- dla 24 i 14 dzieci. Tym samym w żłobku funkcjonowało łącznie już 6 grup, w których znalazły opiekę dzieci od 5 miesiąca życia do 3 lat.
Żłobek Miejski w swojej działalności od 2012 roku korzysta ze wsparcia finansowego jakie umożliwia ministerialny program „Maluch”. W 2012 roku z funduszy tego programu wyremontowana została pierwsza sala, w kolejnych latach udało się przeprowadzić kolejne remonty pomieszczeń dzięki czemu dzieci, którymi opiekuje się liczący 29 osób personel mają bardzo dobre warunki funkcjonowania.
„Stosując się do zasady, że w żłobku najważniejsze jest dziecko staramy się zapewnić maluchom jak najlepszą opiekę i jak  najlepsze warunki do ich  prawidłowego  rozwoju oraz bezpieczeństwo do którego przywiązujemy ogromną wagę” – mówi Małgorzata Minorczyk, dyrektor Żłobka Miejskiego w Dębicy.
W żłobku od lat realizowane są także różne programy m.in. ogólnopolski projekt „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” w ramach, którego placówka otrzymuje wytyczne odnośnie żywienia przez pierwszych 1000 dni życia dziecka czy program profilaktyczny mający na celu nauczenie dzieci właściwego dbania o zęby.
W placówce na co dzień pracuje pielęgniarka, a kadra dydaktyczna dba o prawidłowy rozwój maluchów zarówno z zakresie ich rozwoju osobowego jak i sprawności fizycznej.
1 czerwca wszyscy: dzieci, ich rodzice, wychowawcy, personel pomocniczy i zaproszeni goście wspólnie będą świętować 5-lecie działalności placówki i przypadający w tym czasie Dzień Dziecka.
Dla dzieci zostało przygotowanych szereg atrakcji, m.in. zabawy organizowane dla nich przez animatorki z sali zabaw Kulkoland , gry i konkursy. Nie zabraknie także występu samych dzieci uczęszczających do żłobka, które na tę okazję pod okiem swoich wychowawczyń przygotowują specjalny występ jubileuszowy.
„W organizację imprezy aktywnie włączyli się także rodzice naszych maluchów. Będzie m.in. okazja do obejrzenia i wysłuchania występu muzycznego rodziców na który serdecznie zapraszamy” – mówi Małgorzata Minorczyk.
Uroczystość 5-lecia działalności Żłobka Miejskiego połączona z Dniem Dziecka rozpocznie się w budynku przy ul. Sienkiewicza 6 a, 1 czerwca o godzinie 9.00.
żłobek - otwarcie nowej grupy żłobkowej  (3) S0964117 S0974119

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.