Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Orkiestra dęta na Rynku

mod_swieto_wp_2017_08Przedostatnim koncertem wakacyjnym na dębickim Rynku był występ Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Stanisława Świerka. Koncert zbiegł się ze świętem Wojska Polskiego stąd utwory marszowe, wojskowe i z wojskiem związane obecne były w repertuarze występu MOD. Ciekawostką koncertu był marsz 5 pułku strzelców konnych, który stacjonował przed wojna w Dębicy.

Krótkie wprowadzenie do koncertu przedstawił Jan Borek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Powiedział, że 15 sierpnia, to święto Maryjne a jednocześnie święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 roku w wojnie polsko-bolszewickiej, która zdecydowała o losach naszego kraju i Europy.

Mówiąc o wykonawcach koncertu tj. Miejskiej Orkiestrze Dętej Jan Borek przypomniał, że funkcjonuje ona w Dębicy od blisko 60 lat, i że jej kapelmistrzem od niemal 50 lat jest Stanisław Świerk. O wysokim poziomie orkiestry z Dębicy świadczą nagrody, wyróżnienia i zaproszenia na różnego rodzaju przeglądy i konkursy popularnych „dęciaków”.
Program przeszło godzinnego koncertu wypełniły utwory wojskowe. Kilka piosenek śpiewał Grzegorz Tomaszewski.
Piękna pogoda, dobra muzyka i dzień wolny od pracy sprzyjały sporem zainteresowaniu publiczności, która oklaskami nagradzała każdy utwór grany przez Miejską Orkiestrę Dętą.
Dziękując orkiestrze z jej wieloletniemu dyrygentowi Stanisławowi Świerkowi Jan Borek zaprosił dębiczan na ostatni wakacyjny koncert na Rynku, który odbędzie się 2 września i rozpocznie od godziny 16.00.
źródło: MOK Dębica
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.