Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Stanisław Sasak i Stanisław Bryg odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP

osp1Brązowym Krzyżem Zasługi za długoletnią służbę i zasługi na rzecz pożarnictwa zostali odznaczeni Stanisław Sasak i Stanisław Bryg z Gminy Czarna. Uroczystość wręczenie odznaczeń państwowych przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart szczególnie zasłużonym członkom ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego odbyła się w połowie listopada w Rzeszowie.

W gronie wyróżnionych znaleźli się Stanisław Sasak, długoletni naczelnik, a później komendant OSP w Gminie Czarna oraz Stanisław Bryg przedstawiciel OSP  Grabiny.

Stanisław Sasak w OSP czynnie działał przez ponad 40 -l at , do ukończenia 65 roku życia.

„To była wielka pasja mojego ojca. Sam w dużej mierze wychowałem się przy remizie OSP w Czarnej, gdzie jako młody chłopak towarzyszyłem ojcu. Tato był w OSP naczelnikiem i jednocześnie kierowcą, uczestniczył w bardzo wielu akcjach gaszenia pożarów” – mówi syn Stanisława Sasaka, Jerzy, radny Rady Powiatu Dębickiego.

Jak mówiła podczas uroczystości w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart 99. rocznica odzyskania niepodległości to doskonały moment na podziękowanie osobom zaangażowanym w działalność na rzecz państwa i społeczeństwa.

IMG_4419„Szczególne wyrazy uznania składamy dziś strażakom ochotnikom zaangażowanym w pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i nieustannie gotowym do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń. Działalność ochotniczych straży pożarnych doceniamy niejednokrotnie właśnie w czasie sytuacji nadzwyczajnych – kryzysowych. Dziękuję Państwu za aktywne współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną, skuteczność, poświęcenie, za to że z narażeniem własnego życia i zdrowia niesiecie pomoc mieszkańcom województwa – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości.

***

Krzyż Zasługi został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 23 czerwca 1923 roku i jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków. Krzyż Zasługi może być nadany także za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

IMG_4395

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.